Çözüldü OPPO RENO 4 LİTE AUX Bağlantı sorunu

gurkann

Yeni Üye
android 1.5
13 Mar 2021
6
3
15
35
muğla
merhabalar. oppo reno 4 lite telefonumla aux sorunu yaşıyorum. aux kablosunu taktığımda ses telefondan geliyor. (aux kablom 3.5 mm). aynı kabloyla farklı telefon denedim ( oppo olmayan) sorunsuz çalışıyor. aynı kabloyla farklı medya oynatıcı üzerinden yaptım yine olmadı. fakat kulaklık sorunsuz çalışıyor. ama aux malesef.
1- jack girişiyle alakalı olsa kulaklık da çalışmaz.
2- kabloyla alakalı olsa diğer telefonda da çalışmaz. 3- medya oynatıcı ile ilgili olsa farklı medya oynatıcıda çalışırdı.
diye düşünüyorum. yardımcı olabilecek birisi varmı?

admin

Süper Yönetici
Yönetici
android 2.0
26 Ağu 2020
25
2
15
Farklı bir aux denemeden sorunu tam olarak kavrayamayiz. Bence başka bir kablo ile tekrar deneyin. Belki sorun çözülür. Çözülmez ise başka bir şeyler düşünelim.

gurkann

Yeni Üye
android 1.5
13 Mar 2021
6
3
15
35
muğla
Farklı bir aux denemeden sorunu tam olarak kavrayamayiz. Bence başka bir kablo ile tekrar deneyin. Belki sorun çözülür. Çözülmez ise başka bir şeyler düşünelim.
3 kablo denedim eğer sizde aux kullanıyosanız kullandığınız kablonun markasını söylerseniz birde onu deneyeyim.

gurkann

Yeni Üye
android 1.5
13 Mar 2021
6
3
15
35
muğla
sorunum çözüldü. kullandığım ve çalışmayan kablo beyaz olan. çalışmamasının sebebi 3 çizgili olmasıymış. iki çizgili olan siyah kablo çalıştırdı. oppo reno 4 lite 3 çizgili olanı desteklemiyo sanırım.

Ekli dosyalar

• Like
Tepkiler: Wenja

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
28 Ağu 2020
93
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
sorunum çözüldü. kullandığım ve çalışmayan kablo beyaz olan. çalışmamasının sebebi 3 çizgili olmasıymış. iki çizgili olan siyah kablo çalıştırdı. oppo reno 4 lite 3 çizgili olanı desteklemiyo sanırım.
Öncelikle sorununuzun çözülmesine çok sevindim. Ama telefonunuz 3 çizgili jak girişini destekliyordur. Çünkü günümüzde kullandığımız kulaklıklar da 3 çizgi mevcut. Muhtemelen 3 çizgiyi desteklemeyen sizin medya aracınızdır :) Bizlere de yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyoruz (y)(y)(y)

gurkann

Yeni Üye
android 1.5
13 Mar 2021
6
3
15
35
muğla
Öncelikle sorununuzun çözülmesine çok sevindim. Ama telefonunuz 3 çizgili jak girişini destekliyordur. Çünkü günümüzde kullandığımız kulaklıklar da 3 çizgi mevcut. Muhtemelen 3 çizgiyi desteklemeyen sizin medya aracınızdır :) Bizlere de yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyoruz (y)(y)(y)
teşekkürler. 3 çizgili kabloyla farrklı telefonlar aynı medya aracıyla çalıştı. o zaman sıkıntı benim telefonda.

• Like
Tepkiler: admin

admin

Süper Yönetici
Yönetici
android 2.0
26 Ağu 2020
25
2
15
teşekkürler. 3 çizgili kabloyla farrklı telefonlar aynı medya aracıyla çalıştı. o zaman sıkıntı benim telefonda.
Olabilir. Acaba telefonun jak girişini kontrol ettiniz mi? Toz pislik kaçmış olabilir. İğne yardımı ile bir kontrol edin isterseniz. Belki sebebi bu olabilir.

gurkann

Yeni Üye
android 1.5
13 Mar 2021
6
3
15
35
muğla
Olabilir. Acaba telefonun jak girişini kontrol ettiniz mi? Toz pislik kaçmış olabilir. İğne yardımı ile bir kontrol edin isterseniz. Belki sebebi bu olabilir.
çift çizgili aux kablosu ve kulaklık çalışıyor. sadece 3 çizgili aux kablosuyla çalışmıyor. beynimi yakan problemde bu. dediğinize göre 3 çizgili aux kablosunu tanıması lazım. ama sadece 2 çizgili kabloyla çalışıyor. ama kulaklık 3 çizgili. o nasıl çalışıyor. var bunda bir iş :)

admin

Süper Yönetici
Yönetici
android 2.0
26 Ağu 2020
25
2
15
çift çizgili aux kablosu ve kulaklık çalışıyor. sadece 3 çizgili aux kablosuyla çalışmıyor. beynimi yakan problemde bu. dediğinize göre 3 çizgili aux kablosunu tanıması lazım. ama sadece 2 çizgili kabloyla çalışıyor. ama kulaklık 3 çizgili. o nasıl çalışıyor. var bunda bir iş :)
Jak girişini kontrol ettiniz mi? Toz veya pislik kaçmış olabilir.