Yenilikçi kamera sistemi ile Oppo'nun yeni akıllı telefonları

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbulGeçen yıl Oppo, şık ve uygun fiyatlı Reno serisi ile büyük ilgi gördü . Şirket ayrıca 5G teknolojisi alanında da çok aktif . 2020'de Çinli üretici şüphesiz bir dizi yeni cep telefonu piyasaya sürecek. 2020'nin ilk çeyreğinde beklenen akıllı telefon modellerinden biri Oppo Find X2. Yeni Reno 3 modelleri de yakında Avrupa pazarına sunulacak.

Geçen hafta yeni bir kamera sistemine sahip bir akıllı telefon modeli için Oppo'nun patentini paylaştık. O zaman bunun Oppo Find X2 olabileceğini düşündük . Bu arada, ekranın daha görünür olduğu ve ön kameranın çalışmasının görülebildiği aynı modelin bir patenti yayınlandı.

Daha yakın konsültasyon üzerine, bu Oppo akıllı telefon da Reno dizisi içinde, muhtemelen Reno 4 gibi çok iyi bir şekilde tanıtılabilir. Patentli telefonun yuvarlak bir ekranı bulunmuyor.Yeni kamera sistemine sahip Oppo telefonlar


Oppo Guangdong Mobil Telekomünikasyon için yeni patenti 21 Ocak 2020'de yayınlandı.

Geçen hafta yeni bir pop-up kamera olabileceğini Bildirmiştik. Yeni görüntüler, bunun aslında genişletilebilir bir kamera olduğunu açıkça ortaya koyuyor, bu sefer yuvarlak bir sistem seçildi.

Döndürüldüğünde gövdeden çıkması da mümkün, ancak ön kameranın düz bir şekilde açılabilmesi de mümkün. Tek bir kamera sensörü, bir flaş ve ekstra bir sensör gibi görünüyor.

Arka tarafta eşit derecede şık ve yenilikçi bir kamera sistemi var. Flaşlı üçlü kamera son derece benzersiz ve şık bir şekilde entegre edilmiştir. Yarım aya benziyor. Görüntülerden kamera sisteminin etrafına bir tür ışık efekti yerleştirildiği de görülebilir.

Telefonunun aslında 2020'de tanıtılacağı çok muhtemel. Şimdilik, Find X2 veya yeni bir Reno modeli olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Bu cihazın adı ne olursa olsun, her durumda özel bir telefon gibi görünüyor.
Çerçeve içerisinde kamera ile Oppo'dan yeni akıllı telefon


Bununla birlikte, Oppo'nun ön kamera için daha da yaratıcı fikirleri var. 21 Ocak'ta Çinli üreticiye patent verildi. Bu kez çentik için farklı bir alternatif seçildi, muhtemelen bütçe modelleri içindi. Çünkü ucuz Oppo telefon modelleri şu anda genellikle V şeklinde bir çentik veya ekranın üstünde bir çentik ile donatılmıştır.

Oppo, kamerayı çerçeveye yerleştirme şansına sahip görünüyor. Tabiki Google Pixel 4 veya iPhone SE 2 gibi kalın bir çerçeve değil , tek bir kameranın dahil edildiği çok az bir ekran kenarından bahsediyoruz. Uzun süredir kamerayı bu kadar dar bir çerçeveye yerleştirmek imkansızdı, bu yüzden bir çentik, açılır kamera, döner kamera, delikli kamera vb.Gibi tüm alternatifler ortaya çıktı.

Arkada kamera görünmemesi dikkat çekicidir. Oppo'nun bunun için akılda tuttuğu yenilikçi bir çözüm hala bilinmiyor. Kardeş şirket OnePlus, CES 2020 sırasında görünmez bir kamera ile konsept telefon gösterdi . Bunun benzer bir teknoloji olup olmadığı bilinmemektedir. Her halükarda, şirketin arka kamera olmadan bir telefon sunması pek olası görünmüyor.