Yeni Xiaomi kamerası ile ”kalp atış hızı” ölçülebilecek!

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
Şu an için pek çok telefonda kalp atış hızı ölçebilen bir özellik bulunmuyor. Daha çok akıllı saat ve bileklerde bulunan bu özellik Xiaomi’nin kameralarına taşınıyor. Xiaomi’nin Mi Health uygulaması ile artık telefonunuzun kamerasını ve flaşını kullanarak kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz. Bu, kalp atış hızı ölçümlerini yapmak için özel sensörlü bir telefona ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek!
Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek
Özel bir sensör bulundurduğu için Samsung’un eski amiral gemisi telefonlarında(Note 9 gibi) kalp atış hızı ölçümü yapabiliyordu. Xiaomi tarafından gelen hamle ile bu teknolojiyi kullanmak için özel bir donanıma ihtiyaç duymanıza gerek yok zira, Mi Health uygulaması sayesinde kalp atış hızı telefonun kamerası ve flaşı ile birlikte ölçülebiliyor.


Bu aslında sensör sistemi bulunan telefonlardaki gibi işliyor. Telefonun kamera kısmına parmağınızı koymanız gerekiyor, daha sonra ışığın yanıp sönmesini beklemeniz gerekiyor. Flaş aydınlatmak, kamera ise kalp atış hızını ölçmek için devreye giriyor ve veriler ölçülmüş oluyor.

Telefonun uygulamanısına girerek, kalp atış hızı bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Sonrasındaysa zaten gerekli adımlar ile yönlendiriliyorsunuz. Ekran görüntüleri ile ortaya çıkan bu özellik şu anda kullanılmıyor ancak ilerleyen süreçte güncelleme ile Xiaomi kullanıcılarına ulaşacak gibi duruyor.

1599729058722.png
Xiaomi bu güzel yenilikleriyle tekrar gündemin zirvesine oynuyor gibi. Bakalım zaman bize ne gibi değişiklikler ve yenilikler gösterecek markalar kızışıyor gibi