WhatsApp, Yanlış Sohbete Mesaj Atmayı Tarihe Gömecek Duvar Kağıdı Özelliğini Yayınladı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
WhatsApp, kullanıcıların her sohbet için değişik bir duvar kağıdı belirlemesini mümkün kılan sohbete özel duvar kağıdı özelliğini yayınladı. Yeni özellik ile beraber kullanıcıların yanlış sohbete mesaj gönderme derdinin son bulması olası.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, çok daha iyi bir kullanıcı bilgi birikimi için iki yeni özellik yayınladı. Yeni özellikler ile beraber kullanıcılar, her sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirleyerek mesajları yanlış sohbete gönderme “talihsizliğinden” kurtulabilecekler ve istedikleri bir çıkartmayı kategori veya metin bazı arayabilecekler.

Bildiğiniz üzere şu en temel kadar WhatsApp’ta tüm sohbetlerde geçerli tek bir duvar kağıdı belirleyebiliyorduk. Bundan sonra ise isteğe bağlı şekilde tüm sohbetlere ayrı duvar kağıtları belirleyebileceğiz. Bu sayede hangi sohbet penceresinde olduğumuzu daha kolay bir biçimde ayırt edebilecek, yanlış sohbete mesaj gönderme derdinden kurtulacağız.

whatsapp ss

WhatsApp’a sohbete özel duvar kağıdı nasıl ayarlanır?

• #Adım 1: Özel duvar kağıdı ayarlayacağınız sohbeti açın.
  • #Adım 2: Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun.
  • #Adım 3: Açılan menüden “Duvar Kağıdı”na dokunun.
  • #Adım 4: “Değiştir”e dokunun.
  • #Adım 5: Parlak, Koyu, Düz Renkler ya da Fotoğraflarım’dan birini seçin.
  • #Adım 6: Açılan galeriden istediğiniz duvar kağıdını seçin.
  • #Adım 7: “Duvar Kağıdını Ayarla”ya dokunun
  • #Adım 8: ”Bu sohbet için” seçeneğini işaretleyip “Tamam”a dokunun.
whatsapp ekran görüntüsü

Hepsi bu kadar! Bu adımları uyguladıktan sonra arzu ettiğiniz WhatsApp sohbetine arzu ettiğiniz duvar kağıdını atayabileceksiniz. Ancak isterseniz eski usul tüm sohbetlerde aynı duvar kağıdını kullanmaya devam edebileceğinizi de hatırlatalım. WhatsApp, sohbete özel duvar kağıdı özelliğini şu anda sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma sunmuş durumda. Özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor.

WhatsApp hemde çıkartmaların kullanımını kolaylaştırmak için çıkartma oluşturucuları çıkartmalara emoji ve metin etiketi eklemeye davet etti. Bu sayede kullanıcılar, kütüphanelerindeki bir çıkartmayı metin veya kategori olarak çok daha kolay bir biçimde bulabilecekler.