WhatsApp için yolda olan yeni özellikler

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
66
7
45
www.oppodestek.com
WhatsApp için yolda olan yeni özellikler

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile gündeme geldi. Bu kapsamda WhatsApp, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak için kullanılabilecek yeni bir özelliği getirecek. Android kullanıcıları için bu ilk etapta bir özellik olsa da iPhone kullanıcıları için yakında gelmesi olası bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

IPhone kullanıcıları için yeni bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ‘‘daha sonra oku’‘ olarak adlandırılıyor ve kullanıcının mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin çok daha iyi bir sürümüne sahip olmasını sağlıyor.

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile karşımızda
WABetalinfo, Android için WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı durumu olarak yüklemeden yada diğer kişilere göndermeden önce videoları sessize alabilen bir özelliğin varlığından bahsediyor. Paylaşılan ekran görüntüsünden, videoyu düzenlemek için dosya boyutu ve süre ayrıntılarının yanında bulunan hoparlör simgesine dokunmak yeterli oluyor. Bu sayede video sessize alınmış oluyor.


WhatsApp kazanacagi iki yeni ozellik-00

Yeni özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve bu güncellemenin şu en temel kadar beta testi için bile mevcut olmadığı söyleniyor. Yakın gelecekte ise bu güncellemenin Android kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor.

WABetalnfo’nun , WhatsApp’ın sadece videoları sessize alma özelliği üstünde çalışmadığını, hemde mevcut arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullen temelrak değiştirmeye çalıştığını aktarıyor. IPhone için WhatsApp sürümü 2.20.130.16 beta’nın gelecekte bu yeni özelliğe sahip olacağı söyleniyor.