WhatsApp, Hizmet Şartları Sözleşmesini 2021 Yılında Değiştirmeye Hazırlanıyor

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
WhatsApp'ın kullanıcı sözleşmesinde yenilikler yapmaya ortaya hazırlandığı ortaya çıktı. WABetaInfo ekibi tarafından keşfedilen değişiklikler, yeni bir geliştirici bildirim monitörü özelliği ile ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre yeni koşullar, 8 Şubat 2021'de kullanıcıların onayına sunulacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Bu yeni özellik, uygulamanın göndereceği ve kullanıcıların onaylaması gerekli olan durumlar için yeni bir banner sayfasını içeriyor. WhatsApp, bu özellik kapsamında da öncelikle, kısa bir zaman sonra yapacağı kullanım koşulu protokolü değişikliklerini kullanıcılara gösterecek.

WhatsApp'ın kullanıcılara göndereceği bildirimler, bundan sonra açılabilir bir ekranda görüntülenecek. Kullanıcılar, bu bildirimlerde yer alan üçüncü taraf sitelere erişebilecekleri gibi WhatsApp'ın kendilerine sundukları değişikliklere onay verebilecekler. Her türlü geliştirici bildirimi için hazırlanan bu özelliğin kullanılacağı ilk durum da kullanım koşulu protokolü olacak.


WhatsApp'ın yeni özelliği böyle görünecek:

WhatsApp


WhatsApp, yeni duyurularını yapacağı bölümlerin kullanım amacını sınırsız hale getirebilir. Örneğin şirket, her güncelleme sonrasında bu duyuru ekranını yayınlayıp kullanıcıların yeniliklerden haberdar olunmasını sağlayabilir. Ayrıca şirket, muhtemel durumlarda dünya genelindeki tüm kullanıcılara veya yalnızca belirli bölgelerdeki kullanıcılara özel bildirimler sunabilir. Bunların hepsi, önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkacak.
WhatsApp


WABetaInfo ekibinin keşfi ile WhatsApp'ın kısa bir zaman sonra kullanım koşullarında güncelleme yapacağını gözler önüne seriliyor. Bu güncellemelerin neler olduğuna baktığımızda, WhatsApp'ın kullanıcı verilerini nasıl kullanacağı ile işletmelerin Facebook hizmetlerinden nasıl faydalanabileceklerine dair bilgilendirmelerin yer aldığını görmekteyiz. Eğer tarih boyunca bir değişiklik olmazsa WhatsApp'ın yeni kullanım koşulları, 8 Şubat 2021 tarihinde kullanıcıların onayına sunulacak.