Spotify'ın Bazı Çalma Listelerinde Hikâyeler Özelliği Ortaya Çıktı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Spotify'ın Bazı Çalma Listelerinde Hikâyeler Özelliği Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, hikâyeler özelliğini bir kez daha ortaya çıkardı. Şirket tarafından oluşturulan bazı çalma listelerinde hikâyeler özelliğinin yer aldığı görüldü.
Snapchat ile hayatımıza giren hikâyeler özelliği, Instagram ile zirve noktasına ulaşmış ve nerdeyse tüm sosyal ağ platformlarında kullanılabilir bir özellik haline geldi. Bu özelliği bünyesine katan platformlar arasında Twitter ve LinkedIn de katılmıştı.

Ancak hikâyeler özelliği fırtınası durmak bilmiyor. Popüler çevrimiçi müzik dinleme uygulaması Spotify da hikâyeler özelliğini kullanan şirketler arasındaki yerini aldı. Ancak Spotify, bir sosyal ağ platformu olmamasından ötürü bu özelliği biraz daha farklı şekilde entegre etmiş gözüküyor, en azından şimdilik.


Hikâyeler özelliği Spotify'a da yolunu buldu:Android ya da iOS cihazınızdan Spotify uygulamasına girerek platformun oluşturmuş olduğu Christmas Hits oynatma listesini açarsanız bu liste için hazırlanmış hikâyeleri görebilirsiniz. Hikâyede listede parçaları bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi isimler yer almakta.

Hikâyeler özelliğinin görüldüğü tek yer Christmas Hits listesi değil. Ayrıca Tear Drop ve Megan Thee Stallion'un Good News albümü için oluşturulan oynatma listesinde de hikâyelerin yer aldığı görülüyor. Spotify, yapmış olduğu açıklamada bunun bir test olduğunu ifade etti. Yani şu anda hikâyeler özelliğinin daha geniş anlamda kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

Bir Spotify sözcüsü, yapmış olduğu açıklamada "Kullanıcılarımızın deneyimini geliştirmek için rutin bir biçimde çeşitli testler gerçekleştiririz" dedi. Şirket sözcüsü, bu özelliklerden bazılarının daha geniş anlamda kullanıcılarla buluşabildiğini bazılarının ise kendilerine önemli dersler sunduğunu dile getirdi.

Spotify'ın hikâyeler özelliği bu yıl başında ortaya çıkmıştı ve yalnızca bir sosyal ağ fenomeni tarafından kullanılabiliyordu. Neredeyse artık yer almadığı platform kalmayan hikâyeler özelliğinin Spotify'a da kalıcı olarak yerleşmesi çok da çok büyük bir sürpriz olmaz.