Spotify çöktü: Müzik dinlenemiyor!

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com

Spotify, yaygın bir kesintinin Avrupa ve ötesindeki ülkelerdeki kullanıcıları etkilemesinin ardından kısa süreli olarak çöktü. Müzik akışı hizmeti pek çok kullanıcı için kullanılamaz hale geldi, ardından Spotify’dan hemen açıklama geldi.

Spotify çöktü: Müzik dinlenemiyor!
Spotify’ın çökme durumları bir hayli nadir görülüyor ki en sonuncusu geride bıraktığımız Ağustos ayında şirketin TLS sertifikasını yenilemeyi unutmasından kaynaklanmıştı. Ancak bugünkü erişim sorunu bu kadar basit görünmüyor.

DownDedector haritasına göre ülkemizin de etkilendiği sorun hakkında Spotify, “Bir şeyler doğru çalışmıyor ve bu sorunu araştırıyoruz. Raporlarınız için teşekkür ederim!” açıklamasında bulundu. Sosyal medyada kullanıcıların da dikkatinden kaçmayan bu erişim sorunu için birkaç dakika önce yeni bir açıklaması yapıldı.
Spotify, sahne arkasında birkaç değişiklik yaptığını ve sistemin kısa süre içerisinde herkes için normale döneceğini açıkladı. Yapılan değişikliklerin sorun yaşanan Avrupa bölgelerine yayılması belirli bir süre alabileceği de belirtildi.