Spotify, 2020 Yılında En Çok Dinlediğiniz Şarkıları Gösteren Özelliği Yayınladı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Spotify, kullanıcılara özel olarak oluşturulan "2020 Özeti" listesini yayınladı. Mobil uygulamada hikaye temelli liste, 2020 senesinde en çok dinlenen şarkıları, en çok dinlenen sanatçıları, hangi türlerin tercih edildiğini ve keşfedilen yeni tür ile şarkıları gösteriyor.

Dün itibarıyla Türkiye ve dünya genelindeki en çok dinlenenler listelerini açıklayan Spotify, bugünse kullanıcılara özel yeni listesini yayınladı. "2020 Özeti" olarak adlandırılan bu liste, sene boyunca en çok dinlediğiniz şarkılara kolaylıkla erişmenizi sağlıyor. Üstelik Spotify'da neler yaptığınızı, neleri keşfettiğinizi, hangi türleri tercih ettiğinizi de öğrenebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Spotify'a Hikayeler özelliğinin geleceğinden bahsetmiştik. 2020 Özeti, bunun en net göstergesi olarak karşımıza çıktı. Çünkü size özel oluşturulan istatistikler, bir çalma listesinden ziyade hikayeler biçiminde sunuluyor. Peki 2020 Özeti içinde neler yer almakta?


Spotify'ın kullanıcılara özel listesi, uygulama ana sayfasında yer alıyor:

Spotify


Spotify, oluşturmuş olduğu hikaye temelli liste içerisinde bazı mesajlar da veriyor. 2020'nin ne kadar zor bir yıl olduğundan bahseden platform, her şeye rağmen kullanıcıları motive etmeye de çalışıyor. Ancak esas önemli ayrıntılar da verilen mesajlar kadar önemli. Örneğin bir kullanıcı, Spotify'ın yeni özelliğinde, 2020 senesinde en çok dinlediği şarkıyla ilk defa ne zaman tanıştığını, kaç kez dinlediğini, en çok hangi gün dinlediğini görüntüleyebiliyor.

2020 Özeti'nde yer verilen bazı bilgiler şu şekilde:
Spotify 2020 Özeti Özelliği


Spotify'ın kullanıcılara özel olarak oluşturmuş olduğu hikayeler, istenildiği takdirde çeşitli sosyal ağ platformlarında paylaşılabiliyor. Ayrıca sene boyunca en çok dinlenen 100 şarkı, istenildiği takdirde bir çalma listesi içerisine de gönderilebiliyor. Etkileşimli bir tecrübe sunan Spotify, en çok dinlenen şarkıcının tahmin edilebilmesini sağlamayı başaran bir hikaye de gösteriyor. Ayrıca sene boyunca diğer kullanıcılardan ayrılmanızı sağlamayı başaran müzik dönemini de bu 2020 Özeti kapsamında görebiliyorsunuz.

Spotify'ın 2020 Özeti özelliğine mobil uygulama veya web sürümden ulaşılabiliyor. Ancak 2020 Özeti'ne internet üzerinden ulaştığınızda, hikaye şeklindeki bir içerikle değil, klasik çalma listesiyle karşılaşıyorsunuz. Eğer sizler de hemen Spotify'daki 2020 Özeti'nizi görmek dilerseniz, uygulamayı kullanabilir veya çalma listenize ulaşabilirsiniz.