Sarılabilir telefon gerçek oldu: Oppo X 2021 resmen tanıtıldı! İşte Oppo X 2021'in özellikleri

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
X 2021 sarılabilir ekranlı telefon konsepti resmen duyuruldu. Oppo Inno Day 2020 etkinliğinde tanıtılan sarılabilir telefon, kullandığı teknoloji ile gerçekten şaşırtıyor. Üstelik Oppo X 2021 ile Oppo AR Glass 2021 artırılmış gerçeklik gözlüğü de sahne almış durumda. İşte Oppo'nun yeni teknolojilerinin özellikleri.
oppo-0e5N.jpg
konseptleri ya da genişleyen telefon konseptleri bundan birkaç yıl önce hayalden ibaretti. Ancak katlanabilir akıllı telefonların yaygınlaşmaya başlaması, özellikle katlanabilir ekran teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte üreticilerin bir rulo gibi sarılabilir ekranlı telefonlar üretme ihtimali de arttı. Samsung'un, Huawei'nin veya Oppo'nun böyle bir teknolojiye sahip telefonlar için çalışmalar yaptığı söylendi, durdu. Nitekim Oppo, bugün düzenlediği Oppo Inno Day 2020 etkinliğinde 'i tanıtarak o hayali gerçeğe dönüştürdü.


OPPO X 2021 İLE SARILABİLİR AKILLI TELEFON GERÇEK OLDU
Oppo X 2021, normalde 6,7 inç büyüklüğünde AMOLED katlanabilir bir ekrana sahip. Ancak telefonun herhangi bir katlama noktası bulunmuyor. Motorlu sistemi ile birlikte çerçevelerinden yana doğru genişleyen telefon, 7,4 inçlik bir tablete dönüşüyor. Yani telefonun ekranı bir nevi sakız gibi uzuyor.

Telefonun teknik özellikleri henüz bilinmese de Oppo tarafından paylaşılan görsellerde Oppo X 2021'in arka tarafında 3 adet kameranın yer aldığını görmek mümkün. Sarılabilir telefonun ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor. Zira telefon, şimdilik bir konsept telefon olarak görücüye çıkıyor.

http://instagr.am/p/CHsNu-5n9SE/