Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo açıklaması yaptı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo için son derece olumlu açıklamalar yaptı. Küresel çapta 40 civarında ülkeyi hedef alan bu şirket, hatırlayacağınız üzere Türkiye’de üretim yapmak istediğini açıklamıştı. Özellikle yabancı yatırımcı problemi yaşayan Türkiye’de bu az bile olsa ekonomiye katkı sağlayacak.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, uzun bir süredir Türkiye’de yatırımları artırma kararı aldığını söylemişti. Yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte, aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileriyle de görüştüğünü ifade etti. Ona göre genel durum son derece olumlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Oppo yatırımı doğrulandı.

Oppo Türkiye’ye çok ayrı bir önem veriyor
Oppo tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, Türkiye onlar için son derece önemli. Avrupa’da en fazla satış yapılan ülkenin Türkiye olması, şirketin buraya daha çok yatırım yapmasını sağlıyor. Ülkeye henüz kısa bir süre önce giriş yapan bu şirket, gerçekten çok hızlı bir ivme kazandı.
OPPO (1).jpg

OPPO 5G İnovasyon Laboratuvarını Kurdu
Türkiye’de hem satışlarını artırmak isteyen hem de gümrük vergisinden kurtulma amacında olan büyük şirketler, yatırım yapmak istiyor. Ayrıca işgücünün ucuzlamaya başlaması yine başka bir faktör.