Samsung, Apple’ın Gizemli Katlanabilir iPhone’u İçin Ekran Sevkiyatına Başladı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
Katlanabilir iPhone modeli hakkında şu anda bir açıklama yapılmadı, cihazın teknik özelliklerinin nasıl olacağı da bilinmiyor. Samsung’un sevkiyatlarının başlamış olması ise akıllı telefonun ürün geliştirme sürecinde önemli bir aşamaya gelmiş olabileceğini gösteriyor.

Şu anda katlanabilir bir iPhone modeline görece uzak bir noktada olsak da diğer firmalar bu alanda çoktan ürünler sunmaya başladı. Özellikle Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar konusunda oldukça agresif bir yaklaşım sergilemesiyle biliniyor.

Apple ise bu yıl geleneksel tarzından pek de uzaklaşmayacak. 2020 yılının modelleri, tasarım anlamında geçen yılın modellerine kıyasla çok da radikal değişiklikler göstermeyecek. Bu yıl da tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi dört farklı iPhone modeli göreceğiz.


Bu yılın iPhone modellerine baktığımızda ise en küçük iPhone versiyonu muhtemelen 5,4 inçlik bir ekranla gelecek. Bu telefonun yanında iki farklı 6.1 inç iPhone modeli daha göreceğiz. Bunlardan biri iPhone 11’in yerini alacak olan model iken, diğeri de iPhone 11 Pro’nun halefi olacak.

iPhone 12 Max Pro ise firmaya yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre 6,7 inç ekranlı olacak. Gelecek yılın bahar aylarında bu cihazın daha uygun fiyatlı bir 4G versiyonu satışa çıkarılacak. Bu versiyon her ülkede satışa çıkmayacak.

1599931705036.png
Bu iki dev markanın kapışması gerçekten piyasa için büyük bir mücadele ve heyecan göstermeye devam ediyor.Bakalım hangi marka ilk adımı atacak.