Oppo Yeni Periskop Kamera Modülünü Tanıttı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul
Oppo,mobil sektörde ilk periskop kameralı telefon çıkaran firmalar arasında yer alıyor. Periskop kameralar telefonlarda yüksek oranda optik zoom yapılmasına olanak sağlıyor. Bu alanın öncülerinden olan Oppo yeni periskop kamera modülünü tanıttı.

Edinilen bilgiye göre,yeni periskop kamerada 7 katmanlı bir lens kullanılıyor ve odak uzaklığı 85 mm-135 mm aralığında değişebiliyor. Diyafram açıklığı ise f/3.3 ile f/4.4 arasında değişen yapıya sahiptir. Yeni 16 bitlik yüksek hassasiyete sahip motor sistemiyle pürüssüz bir zoom olanağı sağlıyor ve eskiye göre daha iyi optik görüntü sabitleme ile otomatik netleme sunuyor.

Oppo sadece kamera modülü üzerinde değil,sensör ve görüntü işleme algoritmaları üzerinde de iyileştirmeler yaptı. Yeni kamera modülü 32 megapiksel çözünürlüğe sahip Quad Bayer filtresine sahiptir. Yeni kamera modülü 3x ile 5x arasında optik zoom, 280 mm'ye (11x'e) kadar da hibrit zoom imkanı sunmaktadır. Yeni kamera modülünün ilk olarak hangi cihazda kullanılacağı ise şuan için bilinmiyor.