OPPO Reno5 Serisinin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Son dönemlerin en formda akıllı telefon üreticilerinden OPPO'nun önümüzdeki aralık ayında tanıtılması beklenen Reno5 serisinin bazı fonksiyonları ortaya çıktı. Aktarılanlara göre seride üç farklı cihaz olacak ve cihazların her biri farklı işlemcilerden güç alacak.

Çin merkezli teknoloji firması OPPO, ülkemizde de büyük ilgi gören Reno4 serisini geride bıraktığımız dönemlerde tanıtmıştı. Çalışmalarına aynı hızla devam etmekte olan Çinli şirket, görünüşe göre bu sene sona ermeden önce bir lansman daha düzenleyerek yeni Reno5 serisini piyasaya sürecek.

İddiaların kaynağı, Weibo'nun sızıntılarla ünlü kullanıcısı Digital Chat Station'dan geliyor. Aralık 2020 tarihinde tanıtılacağı iddia edilen akıllı telefon ailesi, aktarılanlara göre üç farklı cihazdan oluşacak. Bu modellerin isimleri açıklanmasa da Reno4 serisinde de olduğu gibi standart modelin yanında Pro ve Lite varyantlarını da görmemiz olası.

Oppo Reno5 neler sunacak?Kaynağa göre OPPO, seride yer alacak tüm cihazlarda aynı delik tasarımlı monitörü kullen temelcak. Bu noktada kamera deliği panelin sol üst köşesinde yer alırken, Pro modelinde kenarlar kavisli bir tasarıma sahip olacak ve tüm modellerde daha yüksek yenileme hızı tercih edilecek.

Donanım tarafına geçtiğimizde kaynak, Reno5 akıllı telefonların güçlerini Snapdragon 765G, Snapdragon 865G ve MediaTek Dimensity 1000 olmak üzere farklı yonga setlerinden alacağını iddia ediyor. Ayrıca tüm modellerde 65 W hızlı şarj desteğinin yer alacağı da aktarılan bilgiler arasında yer almakta.

Daha önceki sızıntılar, Reno5 modellerinden birinin 6,43 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğü destekleyen AMOLED ekranla piyasaya sürüleceğini bize gösteriyordu. Buna ilave olarak arka tarafta 64 MP en temel kameranın başı çektiği dörtlü arka kamera kurulumunun, ön taraftaysa 32 MP'lik bir selfie kamerasının cihazda yer alması bekleniyor.