Oppo Reno3 Pro : 90Hz ekran yenileme hızına sahip

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul
Oppo Reno3 Pro , 90Hz ekran yenileme hızı ile rakiplerine ciddi bir gözdağı veriyor. Zengin donanım birleşenlere sahip olan bu telefonu sizler için inceledik. (ALINTI)


Oppo Reno3 Pro , 7.7mm kalınlıkta ve 171 gram ağırlıkta. Yanlardan kavislendirilmiş yapısı sayesinde çoğu kez tek elde kullanıma uygun bir tasarıma sahip diyebiliriz. Ürünün Karbon Siyahı ve Kuzey Işıkları olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor, ki bize de test için Kuzey Işıkları rengi geldi.

Ürünün ön kısmında fiziksel tuş yer almıyor. Ürünün yanlarında inceltilmiş çerçeve ve kavislendirilmiş ekran unsuru fazlasıyla dikkat çekici. Böylece daha yumuşak dokunuşlarla ekranı kontrol edebilmek mümkün oluyor.

Arka tarafa baktığımızda ise, dörtlü kamera sistemi biraz çıkıntılı tasarlanmış. Parlak yüzey ise, değişen ışık açılarına göre farklı renk tonlarına bürünüyor. İsterseniz kutuda gelen koruyucu şeffaf kılıfı da kullanarak daha sağlam deneyimler elde edebilirsiniz.

Telefonda 3.5mm kulaklık girişine yer verilmediğini, Type-C bağlantı noktasının ve Dolby Atmos destekli stereo hoparlörlerinin olduğunu söyleyelim. Bu hoparlörler sayesinde bir şeyler izlerken ya da oynarken çoğu kez bir kulaklık ihtiyacı hissetmiyorsunuz.Tabii güvenlik de önemli. Reno3 Pro’nun ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensörü, genel olarak performanslı sonuçlar veriyor. İsterseniz ön kameradan yardım alarak yüz tanıma sistemini de aktifleştirebilirsiniz.