Oppo Reno 4 Lite

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
1601999108672.png
Boyut ve Ağırlık

Yükseklik: 160,14 mm
Genişlik: 73,77 mm
Kalınlık: 7,48 mm
Ağırlık: 164g
* Ürün boyutu ve ağırlığı yapılandırmaya, üretim sürecine ve ölçümlere göre değişebilir. Tüm özellikler gerçek ürüne tabidir.

Depolama

8 GB RAM + 128 GB ROM
RAM Türü: LPDDR4X
ROM Türü: UFS2.1
Harici Bellek: Evet (SDXC UHS-3 Sınıf-10 A1 V31)
USB OTG: OTG'yi destekler
Görüntü

1601999092622.png
Boyut: 16,34 cm / 6,43 "(çapraz)
Ekran Oranı: %90.67
Çözünürlük: 2400 * 1080
Yenileme Hızı: 60Hz'e kadar
Dokunma Örnekleme Hızı: 180Hz'e kadar
Renk Gamı: %96 NTSC (TYP)
Piksel Yoğunluğu: 409 PPI
Parlaklık: Normal: 430nit, HBM: 600nit, En Yüksek: 800nit
Panel: Super AMOLED
Kamera

Arka:
48MP Ana Kamera
GM1ST, 1/2 ", f/1,7, 0,8μm, 6P
8MP Geniş Açılı Kamera
Hynix Hi846, 1/4 ", 1.12μm, f/2.2, 5P
2MP Mono Kamera
GC02M1B, 1/5 ", 1.75μm, f/2.4, 3P
2MP Mono Kamera
Ön:
16MP Ön Ana Kamera
IMX 471, 1/3 ", 1.0μm, f/2.4, 5P
2MP Ön Derinlik Kamerası
Çekim Modu: fotoğraf, video, profesyonel mod, panorama modu, portre, gece modu, hızlandırılmış fotoğrafçılık, ağır çekim vb.
Görüntü boyutu:
En Büyük Boyut:
6000x8000 (48 MP)
Normal Resimler:
3000x4000 (4:3)
3000x3000 (1:1)
1800x4000 (Tam Ekran)
2256x4000 (16:9)
Video

Arka: En Yüksek: 4K (30fps) 1080P / 720P @ 30fps / 30fps
Ön: 1080P / 720P @ 30fps;
Video Ağır Çekim Desteği 1080P @ 120fps, 720P @ 240fps;
Video Sabitleme Desteği EIS, 1080P @ 30fps;
Video Süper Sabitleme Desteği, 1080P @ 30fps;
Video Zoom Çekim Desteği, 1080P @ 30fps
Çipler

MediaTek Helio P95
CPU Hızı: 2.2GHz'e kadar
CPU Çekirdekleri: Sekiz çekirdekli
GPU: IMG 9XM-HP8 970MHz
Pil

3920 / 4015mAh (Min / Tip)
Hızlı Şarj: VOOC 4.0
Hücresel Ağ

Tek Sim Kart
SIM Boyutu: Nano-SIM / Nano-USIM
TD-LTE: Bantlar 38/40/41
FDD-LTE: Bantlar 1/3/5/8
WCDMA: Bantlar 1/5/8
GSM: 850/900/1800/1900MHz
Açıklamalar: 1) B41: 2535-2655MHz
Bağlantı

WLAN: WLAN 2.4G, WLAN 5.1G, WLAN 5.8G, WLAN Ekranı
Bluetooth Sürümü: Bluetooth v5.1
Bluetooth Audio Codec: SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC'yi destekler
USB Arayüzü: Type-C
Kulaklık Girişi: 3.5mm
NFC: Yes
İşletim sistemi

Android 10 tabanlı ColorOS 7.2
Konum Teknolojisi

Dahili GPS, Destek A-GPS, Beido, Glonass, GALILEO, QZSS
Kutuda

Telefon × 1
Kulaklık × 1
USB Kablosu × 1
Adaptör × 1
SIM Kart İğnesi × 1
Koruyucu Kılıf × 1
Hızlı Kılavuz × 1
Garanti Kartı × 1

yakup

Yeni Üye
android 1.0
29 Eki 2020
2
0
5
bursa
merhaba
bu telefonu satın almayı düşünüyorum ama benim için önemli olan iki husus var bu telefonda bildirim ışığı ve herzaman açık ekran özelliği varmı teşekkürler.

Realme Yardım

Üye
android 2.0
27 Eki 2020
28
7
15
Osmaniye
merhaba
bu telefonu satın almayı düşünüyorum ama benim için önemli olan iki husus var bu telefonda bildirim ışığı ve herzaman açık ekran özelliği varmı teşekkürler.
Merhabalar

Oppo Reno 4 Lite telefonunda;
Always-on display yani sürekli açık ekran özelliği bulunmaktadır.
Maalesef Bildirim ışığı telefonda yoktur.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. 👍🏻

• Like
Tepkiler: EXSELANS

yakup

Yeni Üye
android 1.0
29 Eki 2020
2
0
5
bursa
Merhabalar

Oppo Reno 4 Lite telefonunda;
Always-on display yani sürekli açık ekran özelliği bulunmaktadır.
Maalesef Bildirim ışığı telefonda yoktur.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. 👍🏻
teşekkürler ama telefon ekran kapalı yada telefon yanınızda değilse bildirim sesini duyamayız ekranın uyandığını göremeyiz bildirim gelip gelmediğini anlamak için devamlı ekranı açıp bakmak gerekecek alın size bu telefon için büyük bir eksiklik :(

Realme Yardım

Üye
android 2.0
27 Eki 2020
28
7
15
Osmaniye
teşekkürler ama telefon ekran kapalı yada telefon yanınızda değilse bildirim sesini duyamayız ekranın uyandığını göremeyiz bildirim gelip gelmediğini anlamak için devamlı ekranı açıp bakmak gerekecek alın size bu telefon için büyük bir eksiklik :(
Oppo Reno 4 Lite telefonuda;

—Hoparlör vardır. Bildirim sesini kapalı tutmadığınız Sürece Bütün bildirimlerin sesi gelecektir. Bu nedenle gelen Bildirimi görememe veya duyamama Gibi bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.
—Telefonda sadece Bildirim ışığı bulunmamaktadır. Bu da çok hayati bir durum değildir.
— Ve ayrıca Sürekli Açık Ekran Özelliği telefonda mevcuttur. Yani Telefonun Sesini duymazsanız bile Ekrandan görebilirsiniz.

Saygılar👍🏻

Sercan inam

Yeni Üye
android 1.0
17 Kas 2020
3
1
15
37
Kayseri, Türkiye
12 Ekimde Kayseri Forum AVM'den aldığım 8655****** seri numaralı Oppo 4 Lite markalı akıllı ile 1 metrelik mesafeden ve sonrası mesafeden kaydı aldıktan sonra videoyu izlemek için açıyorum. Çektiğim videodaki neredeyse hiç duyulmuyor. Sadece kol mesafesinde çekilen videolarda konuşan kişinin sesi duyuluyor. Doğada bir video çekiyorsanız sadece çok yakındaki kişinin sesi duyuluyor fakat diğer sesler kesinlikle yok. Videodaki ses kaydının ne kadar berbat olduğunu göstermek için Oppo Lite bir TV görüntüsü çektim. Ayrıca sorun hoparlörde değil çünkü müzik dinlemede ses gayet iyi.

Fark ettiğim anda Oppo Türkiye destek birimine mail attım. Önce sorunun videosunu çekip atmamı istediler. İzlediler ve e gönderin dediler. Göndermeden önce telefonu aldığım Kayseri Forum Media Markt'tan Oppo satış görevlisi m*** bey ile de test ettik. Onunla da bir video çektik ve o da bir olduğunu sesin duyulamadığını fark etti, telefonu resetledi ama yine olmadı. Bunun üzerine 12 ekimde servisine Media Markt aracılığıyla gönderdim.

19 Ekimde telefon KVK'dan geldi fakat şikayetimiz olan soruna rastlanmadığı söylendi ve yazılım atılıp gönderildi. Elbette sorun hala devam ediyor. Oppo Türkiye Destek birimine sık sık mail attım, bana ancak telefonla 24 Ekimde Rana isimli bir personel dönüş yaptı, akat anladım ki, onun da bu konuda bir bilgisi yok. Siz yardım edemiyorsanız, Oppo yurt dışındaki merkezinize mail atacağımı söyleyerek kapattım. (Destek biriminin gönderdiği maillerde telefonu 2. Defa KVK servisine göndermemi söylüyor ama olacak mı bilmiyorlar. İlkinde soruna rastlayamayan servis 2. Defada nasıl rastlayacak. )

Aynı marka aynı model telefonu önce Media Markt'ın mağazasındaki sonra t*** mağazasındaki tanıtım için kullanılan telefonları inceledim ve 1.5 metreden videolar çektim. Maalesef o telefonlarda da aynı sorun var. Fakat hiç kimse şu sebeptendir diyemiyor. Her telefonda bu sorun varsa bu büyük bir sorun!

Ben bu telefonu özellikle ihtiyacım olduğu için ve fotoğraf ve kaliteli sesleri duyabildiğim videolar çekmek için satın aldım. Aldığım telefonu yaklaşık 35 gündür iç rahatlığıyla kullanamıyorum. Her video çektiğimde canımı sıkıyor. En kısa zamanda buna çözüm bulunmasını istiyorum.

• Like
Tepkiler: Wazery

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
Merhaba,

Reno 4 Lite Android 11 sürümü alacakmı ?

Teşekkürler
Öncelikle merhabalar,
Şuana kadar aldığımız bilgilere göre Reno 4 lite için Android 11 geçişi olmayacak. Reno serisinden sadece ;

- Oppo Reno 3 Pro

- Oppo Reno 3

- Oppo Reno 4 Pro

- Oppo Reno 4

- Oppo Reno 10X Zoom

- Oppo Reno 2

- Oppo Reno 2F

- Oppo Reno 2Z

- Oppo Reno

- Oppo Reno Z

Modellerinde Android 11 güncellemesi olacak. Ancak olası herhangi bir gelişme için lütfen takipte kalın. Ve konuyu takip et butonuna tıklamayı unutmayın.

bahadir04

Yeni Üye
android 1.0
23 Kas 2020
2
0
5
16
Turkiye
Öncelikle merhabalar,
Şuana kadar aldığımız bilgilere göre Reno 4 lite için Android 11 geçişi olmayacak. Reno serisinden sadece ;

- Oppo Reno 3 Pro

- Oppo Reno 3

- Oppo Reno 4 Pro

- Oppo Reno 4

- Oppo Reno 10X Zoom

- Oppo Reno 2

- Oppo Reno 2F

- Oppo Reno 2Z

- Oppo Reno

- Oppo Reno Z

Modellerinde Android 11 güncellemesi olacak. Ancak olası herhangi bir gelişme için lütfen takipte kalın. Ve konuyu takip et butonuna tıklamayı unutmayın.
shiftdelete.net gibi sitelerin yayinladigi listede oppo reno 4 serisi uaziyordu oppo reno 4 lite in almiyacagina dair bir aciklama yoktu bu bilgiyi aldiginiz kaynagin linkini atar mısınız

bahadir04

Yeni Üye
android 1.0
23 Kas 2020
2
0
5
16
Turkiye
ve ızledigim bir videoda(volkan manav'ın videosu) android 11 guncellemesi alacağını söylemişti

Son düzenleme:

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
Ancak alacağına dair herhangi bir şey de söylenmedi. O yüzden yukarıda yazdığım yazıda şuana kadar aldığımız bilgilere göre diye belirttim.

Wazery

Yeni Üye
android 1.0
24 Kas 2020
1
0
0
25
Çorum
12 Ekimde Kayseri Forum AVM'den aldığım 8655****** seri numaralı Oppo 4 Lite markalı akıllı ile 1 metrelik mesafeden ve sonrası mesafeden kaydı aldıktan sonra videoyu izlemek için açıyorum. Çektiğim videodaki neredeyse hiç duyulmuyor. Sadece kol mesafesinde çekilen videolarda konuşan kişinin sesi duyuluyor. Doğada bir video çekiyorsanız sadece çok yakındaki kişinin sesi duyuluyor fakat diğer sesler kesinlikle yok. Videodaki ses kaydının ne kadar berbat olduğunu göstermek için Oppo Lite bir TV görüntüsü çektim. Ayrıca sorun hoparlörde değil çünkü müzik dinlemede ses gayet iyi.

Fark ettiğim anda Oppo Türkiye destek birimine mail attım. Önce sorunun videosunu çekip atmamı istediler. İzlediler ve e gönderin dediler. Göndermeden önce telefonu aldığım Kayseri Forum Media Markt'tan Oppo satış görevlisi m*** bey ile de test ettik. Onunla da bir video çektik ve o da bir olduğunu sesin duyulamadığını fark etti, telefonu resetledi ama yine olmadı. Bunun üzerine 12 ekimde servisine Media Markt aracılığıyla gönderdim.

19 Ekimde telefon KVK'dan geldi fakat şikayetimiz olan soruna rastlanmadığı söylendi ve yazılım atılıp gönderildi. Elbette sorun hala devam ediyor. Oppo Türkiye Destek birimine sık sık mail attım, bana ancak telefonla 24 Ekimde Rana isimli bir personel dönüş yaptı, akat anladım ki, onun da bu konuda bir bilgisi yok. Siz yardım edemiyorsanız, Oppo yurt dışındaki merkezinize mail atacağımı söyleyerek kapattım. (Destek biriminin gönderdiği maillerde telefonu 2. Defa KVK servisine göndermemi söylüyor ama olacak mı bilmiyorlar. İlkinde soruna rastlayamayan servis 2. Defada nasıl rastlayacak. )

Aynı marka aynı model telefonu önce Media Markt'ın mağazasındaki sonra t*** mağazasındaki tanıtım için kullanılan telefonları inceledim ve 1.5 metreden videolar çektim. Maalesef o telefonlarda da aynı sorun var. Fakat hiç kimse şu sebeptendir diyemiyor. Her telefonda bu sorun varsa bu büyük bir sorun!

Ben bu telefonu özellikle ihtiyacım olduğu için ve fotoğraf ve kaliteli sesleri duyabildiğim videolar çekmek için satın aldım. Aldığım telefonu yaklaşık 35 gündür iç rahatlığıyla kullanamıyorum. Her video çektiğimde canımı sıkıyor. En kısa zamanda buna çözüm bulunmasını istiyorum.
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Servise gönderdim ama belirttiğiniz soruna rastlanmadı deniliyor. Oppo sorunu ciddi ciddi kabul etmiyor.