Oppo Mobil işlemci Üzerinde Çalıştığını Doğruladı.

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul
OPPO'nun daha önce OPPO M1 adlı kendi yonga setinde çalıştığı bildirildi . Ancak, bir işlemci olmak yerine, şirketin kendi akıllı telefonlarında güç optimizasyonu için bir yardımcı işlemci olduğu ortaya çıktı. Ancak şimdi OPPO'nun mobil yonga seti pazarına girmeye hazır olduğu anlaşılıyor.
Raporlar, OPPO CEO'su Özel Asistanının, Çinli şirketten kendi geliştirdiği yongalar için “Mariana Planı” nı ortaya çıkaran tüm çalışanlara şirket çapında bir iç not paylaştığını gösteriyor.
Geçen yıl, Kasım ayında OPPO dahili belgelerinde “Mariana Planı” ndan bahsetmişti. Projenin, bundan bir ay önce kurulan OPPO TMG Teknik Komitesinden destek aldığı kaydedildi.
Chan Yen OPPO TMG Teknik Komitesine liderlik etmekte ve aynı zamanda OPPO'nun chip platform departmanının başkanı olarak görev yapmaktadır. İlginç bir şekilde, öncü mobil yonga seti üreticisi Qualcomm'da Teknik Direktör olarak çalıştı.


Kendi yonga setlerinin geliştirilmesi için OPPO CEO'su Chen Yongming, Gelecek Teknoloji Konferansı'nda şirketin önümüzdeki üç yıl içinde Araştırma ve Geliştirme'ye yaklaşık 50 milyar yuan yatırım yapacağını açıkladı.Gelecekte Oppo telefonlarda kendi işlemcilerini görmemiz mümkün...

ALINTIDIR...