Oppo Li-Fi Destekli Telefon Patenti Aldı.

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul


2020 yılında 5G teknolojisi, akıllı telefonlar için bir norm haline geldi ve üst düzey cihazların çoğu ve orta sınıf telefonlar, bu yeni nesil iletişim teknolojisi için desteğiyle geliyor.

Ancak, insanlar veri tüketimi için Wi-Fi ağına 5G veya 4G'den daha fazla güveniyor. Yeni nesil Wi-Fi 6 artık amiral gemisi akıllı telefonlara dahil edildiğinden bu durum da güncelleniyor .OPPO, Wi-Fi'den çok daha hızlı olan Li-Fi teknolojisini destekleyen yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Li-Fi teknolojisi, Wi-Fi'ye alternatif olarak yıllardır geliştirilmektedir.

Wi-Fi gibi radyo dalgalarına güvenmek yerine, Li-Fi teknolojisi ışığı bir LED lambadan ve dolayısıyla adını - Light Fidelity'den alıyor. OPPO, şu anda yayınlanan Li-Fi destekli bir telefonun patentini aldı.

Patent, tam ekran tasarıma ve dar çerçevelere sahip bir akıllı telefonu göstermektedir . Görünür ön kamera yok, bu da ön kamera sensörü için bir açılır mekanizmaya sahip olduğu anlamına gelebilir.


Ayrıca Li-Fi sensörünun yerleştirilebileceği alanlarıda gösteriyor - telefonun arka tarafındaki kamera modülünün hemen yanında veya telefonun üst kenarında. Sensör kare şeklinde ve bir akıllı telefon ile Li-Fi iletişimini etkinleştirmek için elektrik sinyaline dönüştüren bir fotodetektör olması muhtemeldir.

Şu anda, OPPO'nun bu teknolojiyi akıllı telefona nasıl uygulamayı planladığına dair bir bilgi yok . Şirketin ticari bir cihaz için bu seçeneği ciddi olarak değerlendirip değerlendirmediğinden bile emin değiliz. Ve eğer öyleyse, şirketin yakın zamanda tanıtmasını beklemiyoruz.

Bu teknolojiyi dizüstü bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda birleştirmeye çalışan İngiltere merkezli bir girişim olan PureLiFi, geçen yıl Mobil Dünya Kongresi'nde de aynı teknolojiyi sergilemişti . O zamanlar, 2022 yılında Li-Fi kullanan telefonları görebileceğimizi belirtilmişti.