Oppo Kullanıcılarının Değerli Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı.

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul

Oppo son zamanlarda en yeni amiral gemisi serisi olan Find X2 ve Find X2 Pro'yu piyasaya sürdü . Bu akıllı telefonlar birinci sınıf amiral gemileridir ve sırasıyla 783 $ ve 996 $ 'a Satılmaktadır.


Lansmanından sonra, birçok kişi akıllı telefonun ağırlığının resmi olarak iddia edilenlerden daha ağır olduğunu fark etti; ve kullanıcı testlerinden sonra, Cihazın ağırlığının ilan edilenden yaklaşık 5-13 gram daha yüksek olduğu belirlendi.

Bu, şirketin yaptığı küçük bir yayın hatası olmasına rağmen, potansiyel müşterilerini yanıltıcı yorumlanabilecek Bir durum olduğundan Oppo Başkan Yardımcısı Shen Yiren kamuoyundan özür diledi ve şirketin bu konuyu araştıracağını belirtti. Böylece Oppo Find X2 serisinin ağırlığında tutarsızlık olduğu ortaya çıktı.

Özellikle, Find X2'nin cam versiyonu, iddia edilen 187 gramın üzerinde 192g ağırlığında. Benzer şekilde, seramik Find X2 Modeli de, resmi olarak reklamlarda belirtilen 196g'dan fazla 209g ağırlığında Yani Ortalama 13 gram gibi bir ağırlık farkı Söz konusu.

Şirket Ufak bir sorun olarak görmeyip Çin'de Find X2 serisi için Durumdan rahatsız olan müşterilerine geri ödemelere başladı. 24 Mart 2020'den önce Çin'deki en yakın Oppo Mağazasına gidip durumu belirten tüm müşterilerine ödedikleri ücreti geri iade edeceklerini açıkladı.

Oppo'nun Kullanıcı Odaklı Bir marka olduğunu ve kullanıcılarına değer verdiğini zaten biliyorduk bu şekilde tescillenmiş oldu Firmayı tebrik ediyoruz...

Ülkemizde Hala Satışı Yapılmadığından bu durumun ülkemizde söz konusu olacağını sanmıyoruz.

Peki 13 Gramlık Bir hatada farklı firmaların duruma tavrı ne olurdu ? Sizlere Soralım...
(ALINTI)