Oppo Find X2 ve X2 Pro tanıtım yaklaşıyor.

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul
24 Şubat 2020, Mobil Dünya Kongresi başlıyor. MWC 2020 sırasında çok sayıda mobil yenilik beklenmektedir. Barselona'daki telekom fuarında yer alacak üreticilerden biri ise Oppo. Serginin başlamasından iki gün önce şirket İspanya'da bir basın toplantısı düzenliyor. Her halükarda, Oppo Find X2 lansman etkinliği sırasında resmi olarak ilan edilecek .

İlk Oppo akıllı saatin de aynı zamanda piyasaya sürülmesi ve belki de aynı zamanda Oppo'nun yeni AR gözlüklerini tanıyabilmemiz mümkün olabilir . Ayrıca soru, geçen yılın sonunda Hindistan'da piyasaya sürülen Oppo Reno 3 akıllı telefonların da Avrupa'ya gelip gelmeyeceği.Oppo MWC 2020 Lansman Etkinliği


Geçen hafta basın davetiyeleri gönderildi. 22 Şubat 2020'de basın konferansı, Hollanda'da saat 14: 00'de Barselona'daki Auditori Fòrum CCIB kongre merkezinde başlayacak. Davetiye 'Oppo Find X2 Lansman Etkinliği' başlığını taşıyor, bu nedenle yeni amiral gemisinin her durumda burada ilan edileceği açık. Seçilen sloganUncover the Ultimate 'Üstü Aç' idi.

Find X2, 2018'de başlatılan Find X'i takip edecek . Bu, tam ekranlı ilk Oppo akıllı telefon oldu. Cihaz dönen bir kamera ile donatılmıştır, böylece ana kamera bir selfie kamera olarak da kullanılabilir. 2020'de artık şaşırmayacağımız saf bir yenilik. Ancak o zaman, Oppo, kardeş şirket Vivo ile birlikte , bu şekilde çentiğe bir alternatif bulan ilk akıllı telefon üreticisi oldu.

Yeni modelin iki yıl önce olduğu kadar yenilikçi olması bekleniyor. Odak noktalarından biri ekran. Oppo Find X2, QHD + çözünürlüğe sahip 6.5 inç ekrana veya 2K'ya (Full HD'den iki kat daha net) sahip olacak. Ekran Yenileme 120 Hz'e çıkarıldı, hareketli görüntüler bir akıllı telefonda hiç bu kadar iyi görüntülenmedi. Bu açıkça 2020 için yeni bir trend haline geliyor. Bu, diğer özelliklerin yanı sıra, büyük ölçüde geliştirilmiş oyun performansı sağlayacaktır.

Ayrıca, yeni Oppo Find X2'nin ekran içi parmak izi tarayıcısı ile donatılmış olduğunu varsayabilirsiniz. Find X'in tanıtımı sırasında henüz mevcut değildi. Ancak o zamandan beri, tüm Oppo Reno akıllı telefonlarda ekranın altına yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Bu nedenle, bu hızlı çalışan sensörün X2'de de bulunacağını varsayabilirsiniz. Aynı şey 5G işlevselliği için de geçerlidir. Muhtemelen DSS uyumlu ilk 5G telefonu olacak .Oppo Find X2 Pro


Geçen ay, Oppo'nun iki yeni modeli olduğunu gösteren bir sertifika ortaya çıktı. CPH2023 model numarasına sahip cihaz Find X2 , ayrıca bir CPH2025 model numarasına sahip telefon daha geliştirilmektedir. Bu akıllı telefon muhtemelen Bul X2 Pro olarak adlandırılacak. Ancak, bu iki cep telefonu arasındaki farklar hakkında çok az şey biliniyor.

Yeni akıllı telefonun tasarımı hakkında hala çok şey belirsiz. Oppo'nun başkanı Brian Shen, geçen yılın yarısında, prototip telefonun çeşitli görüntülerini bir şelale ekranı ve bir ekran altı kamera ile paylaştı . Görüntülerde, bu telefon Find X ile karşılaştırıldı, bu yüzden uluslararası medya yakında X2 ile uğraşıldığını varsaydı. Ancak, bu yılın başlarında Oppo'nun CEO'su, ekranın altında selfie kameralı bir akıllı telefon sunmanın hala çok erken olduğunu belirtti. Bu ekran içi kameranın görüntü kalitesi henüz bir son ürüne uygulamak için yeterli değildir.

Böylece soru hala açık, X2 ne tür bir selfie kamerası barındıracak? Bazıları, tıpkı son zamanlarda tanıtılan Reno 3 gibi, delikli bir kamera olduğuna inanıyor . Başka bir olasılık da dönebilen veya açılan bir kameranın tekrar seçilmesidir. Geçen ay özel bir kamera sistemi ve bir açılır kamera ile çok şık bir Oppo telefonda haberi verildi . Bu tasarımın yeni Find akıllı telefon için gerçekten kullanılıp kullanılmayacağı belirsizliğini koruyor.
Find X2, şu anda mevcut olan en güçlü işlemci ile donatılmıştır. Qualcomm Snapdragon 865, bu yonga seti 2020'de daha fazla üst modelde kullanılacak. Oppo'nun yeni amiral gemisine 12GB RAM ve 256GB depolama alanı sağlaması bekleniyor. Ancak, tüm X2 akıllı telefonların çok fazla belleğe sahip olup olmayacağı hala belirsiz.

Ancak, Find X2'nin bir Sony sensörü kullanarak 48 megapiksel selfie kamera ile donatılacağı neredeyse kesin görünüyor. Muhtemelen daha önce kullanılmamış yeni bir görüntü sensörü olan Sony IMX689'dur. Arkadaki kamera kurulumu hakkında hala çok fazla belirsizlik var. 5x Hibrit Zoom'a en az bir telefoto lensin dahil edilmesi bekleniyor.

Yeni Oppo Find akıllı telefon da hızlı şarjı destekleyecek, büyük olasılıkla Reno Ace'de kullanılan 65W SuperVOOC şarj teknolojisi 65W şarj cihazı ile 4.000 mAh pili sadece 35 dakikada tamamen şarj edebilirsiniz.