OPPO, Çektikçe Uzayan Ekrana Sahip Bir Telefon Geliştiriyor

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
OPPO, Çin Patent Ofisi'ne yeni bir ürün sundu. Patente göre OPPO, ekranı uzatılabilen bir telefon üzerinde çalışıyor. Normal koşullarda kare yapıda olan telefon, ekranı uzatıldığında yüzde 40 ekstra ekran alanına sahip oluyor. Patentin ürün haline gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Son dönemlerin popüler teknoloji üreticilerinden bir tanesi olan OPPO'nun Çin Patent Ofisi'nden aldığı yeni bir patent ortaya çıktı. Patent verilerinde yer alan bilgilere göre OPPO, uzatılabilir ekranlı ilginç bir telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlginç detaylara sahip olan patent, OPPO'nun ilerleyen dönemlerde bugüne kadar görmediğimiz yapıda bir cihazla karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.
Patentte yer alan görüntülere baktığımızda, OPPO'nun üzerinde çalıştığı yeni cihazın normal koşullarda geleneksel bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Ancak kullanıcı, bu telefonu çekerek uzatabiliyor. Üstelik bu uzatma işlemi, telefona yüzde 40 kadar ekstra ekran alanı sunuyor. Dilerseniz hemen, OPPO'nun Çin Patent Ofisi'nden aldığı yeni patentin nasıl göründüğüne yakından bakalım.
1599732054927.png
OPPO'nun patent belgelerinde yer alan bilgilere göre bu akıllı telefon, genişletilmediğinde 1:1 en boy oranına sahip. Yani bu akıllı telefon, normal koşullarda kare şeklinde görünecek. Kullanıcı, ekranı uzattığındaysa daha büyük bir ekran kullanacak. Sizlere daha detaylı boyut bilgisi vermek isterdik ancak Çin Patent Ofisi'nden alınan belgeler ne yazık ki bu detayı paylaşmıyor.
OPPO'nun yeni ürünün şu an için bir patent olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani böyle bir ürünle hiçbir zaman tanışmayabiliriz. Ancak şirketin yine de farklı bir şeyler üzerinde çalıştığı sugötürmez bir gerçek. Bu arada patent verilerindeki görsellerin ürünün nihai tasarımını sergilemediğini belirtmekte fayda var. Şirket, yapacağı çalışmalarla bu tür bir telefona ön kamera ve güç tuşu gibi donanım parçaları ekleyebilir. OPPO'nun bu tasarım üzerindeki görüşünü ilerleyen süreçlerde göreceğiz.
Bu model gerçekten dünyada büyük merak konusu oldu detaylar umarım yakın zamanda paylaşılır ve biz meraklılar daha fazla bilgi sahibi oluruz.