OPPO, Avrupa Pazarı İçin Vodafone ile İş Birliği Yapıyor (Türkiye'ye de Yarayacak)

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
Çinli akıllı telefon üreticisi OPPO, Avrupa pazarı için oldukça önemli bir anlaşamaya imza attı. OPPO, İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone ile iş birliğine gittiğini duyurdu.

Çinli teknoloji devi Huawei, çıkardığı cihazlarında Google Play Hizmetlerini kullanamaması sebebiyle Çin dışındaki pazarlarda çeşitli zorluklar yaşıyor. Tabii bu da rakip Çinli akıllı telefon üreticileri için büyük bir fırsat anlamına geliyor.
Bu şirketlerin arasında BBK Holding'in altında bulunan Vivo’nun kardeş markası olan OPPO da yer alıyor. Şirket, bugün yaptığı bir duyuruda akıllı telefonlarını Avrupa pazarına getirmek için Vodafone ile iş birliğine gittiklerini açıkladı. Bu anlaşmanın geçerli olduğu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.
1599733058572.png

Huawei’nin ardından Çin’de en çok telefon satışı gerçekleştiren ikinci şirket olan OPPO, 2018’in ortalarında girdiği Avrupa pazarında da sürekli bir yükseliş hâlinde. OPPO, Avrupa’daki ilk 5G telefonu çıkaran şirketlerden bir tanesi olmuştu. Araştırma şirketi Canalys’e göre OPPO, Avrupa’daki %2’lik pazar payıyla beşinci sırada bulunuyor.