Oppo A9 2020 : Etkileyici kamera ve pil performansı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul
Oppo A9 2020 , 6.5 inç ekrana sahip. Arka tarafında toplamda 4 kamerası mevcut ve pek çok farklı çekim modu sunuyor. Snapdragon 665 işlemcisine sahip ve 5000mAh pili sayesinde uzun süreli kullanım vadediyor.

Oppo A9 2020 , 9.1mm kalınlıkta ve 195 gram ağırlıkta. Yani ilk etapta pek hafif ve ince bir telefon olduğu söylenemez, lakin bu boyutlarda olmasının bazı sebepleri var. Büyük ekran, büyük pil ve dörtlü kamera sistemi gibi örneğin

arka yüzeyi yanlara doğru kavislendirilmiş, dolayısıyla tek elde kullanıma uygun kıvrımlara sahip. Işık açısına göre renk tonlarında geçişler yaşanırken de gerçekten mücevher hissi uyandırıyor. Yine de bu parlak ve pürüzsüz yüzeyin bir süre sonra kir ve parmak izi tuttuğunu, avuçta terlemelere yol açtığını belirtelim. Neyse ki ürünün kutusundan şeffaf bir koruma kılıfı da çıkıyor. Bu kılıfı takarak hem tasarımdan ödün vermiyor hem de daha sağlam bir kullanım deneyimi elde ediyorsunuz.Telefonun ön tarafında herhangi bir fiziksel tuş yer almıyor. Çerçeveler ince ve selfie kamera da ön tarafta damla çentik içine konumlandırılmış. 6.5 inç ekranı bulunan telefonun ekran çerçeve oranı ise, yüzde 89.

6.5 inç, devasa ekran
6.5 inç ekrana sahip olan telefon, bir şeyler okumak, oynamak ve izlemek için ideal. In cell teknolojisinin kullanıldığı ekran, 1600×720 çözünürlük sunuyor ve özellikle iç mekan kullanımlarında iyi bir görüntüleme kalitesine sahip. Ekranın gece kullanımı için özel görüntüleme modu da bulunmakta, ki bu sayede zararlı mavi ışınlardan kaçınarak daha uzun süre kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz. Dış mekan kullanımlarında ise ekranın belirginlik düzeyi biraz azalıyor.