Oppo a73 şarj

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

huseyingnsz

Yeni Üye
android 1.0
2 May 2021
3
0
5
28
İzmir
Merhaba telefonumu şarj ederken yüzde 15 lerden yüzde 90 a neredeyse 20 25 dakikada varırken yüzde 90 dan sonra ise şarj dolumu geç oluyor. hızlı şarj vs. diye düşünmüştüm ama yüzde 100 e kadar aynı hızda şarj olması gerekmiyor mu? ayrıca bugün şarjdayken yüzde 97 den sonra hemen şarj oldu diye uyarı verdi. kabloyu çıkarıp tekrar taktım 97 den tekrar şarj etmeye devam ettim. telefonun yeni aldım iki haftadan beri kullanıyorum.

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
Merhabalar, Telefonlar şarj olurken sistemsel olarak %80'i geçince doldurma hızı yavaşlıyor. Bunun sebebi tamamen batarya ömrünü korumak içindir. Çünkü telefon şarjı %100 olduktan sonra hala şarj kablosu takılıysa, bataryanın ömründen yemiş oluyor. Aynı şey şarj %20 altına düştüğünde de oluyor. Bu sebepten ötürü şarj hızı sürekli sabit kalmıyor.

huseyingnsz

Yeni Üye
android 1.0
2 May 2021
3
0
5
28
İzmir
Merhabalar, Telefonlar şarj olurken sistemsel olarak %80'i geçince doldurma hızı yavaşlıyor. Bunun sebebi tamamen batarya ömrünü korumak içindir. Çünkü telefon şarjı %100 olduktan sonra hala şarj kablosu takılıysa, bataryanın ömründen yemiş oluyor. Aynı şey şarj %20 altına düştüğünde de oluyor. Bu sebepten ötürü şarj hızı sürekli sabit kalmıyor.
teşekkür ederim cevabınız için