OPPO A72 MODELİ VE GENEL ÖZELLİKLERİ

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

Wenja

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
28 Ağu 2020
99
7
78
İstanbul
www.oppodestek.com
A72 Modeli ve Genel Özellikleri
7.jpg
Akıllı cep telefonları, insan hayatında oldukça önemli bir yere sahip olmak ve son yıllarda en çok tercih edilen teknolojik aletlerin başında gelmektedir.

Günümüzde oldukça popüler bir şekilde tercih edilmekte olan söz konusu bu ürünler, çağımızda pek çok farklı profesyonel marka bünyesinde de satışa sunulmuş durumdadır.

Bilhassa Çin merkezli üreticilerin hegemonyası altında hizmet sunan akıllı cep telefonu sektörün içerisindeki en önemli markalardan bir tanesi de Oppo firmasıdır.

Son yıllarda piyasalara oldukça hızlı bir şekilde giriş yapmış olan Oppo markası, pek çok farklı akıllı cep telefonu modelini de geniş ürün yelpazesi içerisinde barındırmaktadır. Söz konusu markanın en son teknoloji ürünü akıllı cep telefonu modellerinden bir tanesi de Oppo A72 modelidir.

Ergonomik Tasarım ve Kolay Kullanım
Günümüzde en çok tercih edilen akıllı cep telefonu modellerinden bir tanesi olan Oppo A72 modeli, çok şık tasarım çizgileri ve oldukça ergonomik kullanımıyla da öne çıkmaktadır. En popüler cep telefonu modellerinden bir tanesi olan modelin, Oppo A72 teknik özellikleri de genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Oppo firmasının en popüler akıllı cep telefonu modellerinden bir tanesi olan Oppo A72 modeli, 6.5 inç ekran boyutuna sahiptir.
  • 20 MP ve üzeri yüksek çözünürlüğe sahip kamerasıyla da oldukça yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimine olanak tanıyan bu model, IPS LCD ekrana da sahip olması ile tercih edilmektedir.
  • 128 GB kadar bir dahili depolama alanına sahip olan model, 4 GB RAM kapasitesine de sahiptir.
  • Android 10 Q işletim sistemine sahip olan Oppo A72 akıllı cep telefonu modeli, 192 gramlık kasa ağırlığıyla da öne çıkmaktadır.
  • Oppo A72 fiyatı olarak da bu cep telefonu modeli, 2699 Türk lirası ila 2949 Türk lirası gibi bir fiyat skalası bünyesinde satışa sunulmaktadır.
  • 5000 mAh batarya kapasitesine sahip olan cep telefonu, 4.5G desteğiyle de öne çıkmaktadır.
  • Hızlı şarj özelliği ve uzun süreli şarj kapasitesine de sahip olan model, tek hat desteğine de sahiptir.
  • Oldukça ergonomik bir tasarıma sahip olan söz konusu A72 cep telefonu, oldukça şık ve ince tasarım çizgilerine de sahip olması ile öne çıkmaktadır.
Geniş Depolama Alanı ve Hızlı Şarj Özelliği
Temel olarak Çin’in Dongguan merkezli Oppo markasının en önemli akıllı cep telefonu modellerinden bir tanesi olarak öne çıkan Oppo A72 modeli, oldukça nitelikli ve geniş içerikli Oppo A72 özellikleri ile de öne çıkmaktadır.

128 GB’a kadar geniş depolama alanı içeriği ve hızlı şarj özelliği ile öne çıkmakta olan Oppo A72 genel özellikleri olarak bakıldığında; Android 10 Q işletim sistemi ve 20 MP kamerasıyla da günümüzde en çok tercih edilen cep telefonu modellerinin başında yer almaktadır.

ARAMIZDA BU MODELİ KULLANANLAR YORUMLARDA BELİRTEBİLİR YAŞADIĞINIZ PROBLEMLERDE KONU AÇARAK YARDIM ALABİLİRSİNİZ :)

KAYNAK