OnePlus 9 Serisinin Model Numaraları ve Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
OnePlus’ın 2021’in ilkbahar aylarında satışa sunulması beklenen yeni akıllı telefon serisi OnePlus 9’un 3 modele sahibi olduğu ve bunların kod adları ortaya çıktı. Şirket, model sayılarını artırarak daha çok büyük bir kitleye ulaşmayı amaçlıyor.

Apple, Samsung, Huawei gibi büyük akıllı telefon üreticilerinin çıkardığı akıllı telefonlara karşı yarışabilecek seviyede ve diğerlerine göre nispeten daha küçük bir firma olan OnePlus, amiral gemisi katili akıllı telefonlarıyla sağlam bir kitle edinmiş durumda. Şu anda OnePlus 8 serisini kullanıcıların beğenisine sunan şirketin önümüzdeki sene çıkaracağı yeni akıllı telefon serisiyle ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre “Lemonade” kod adına sahip OnePlus 9 serisi yeni akıllı telefonlar, 3 farklı modelle gelecek. OnePlus 8 serisinde bulunan 2 modelin tam tersine OnePlus 9, OnePlus 9 Pro ve bu iki cihazdan daha kuvvetli bir model ismiyle çıkacak akıllı telefonların kod adları da ortaya çıktı. Yeni çıkacak telefonların giriş seviyesi modeli olacak OnePlus 9; LE2110 kod adına, orta seviye olacak OnePlus 9 Pro; LE2117, LE2119 ve LE2120 kod adlarına (modelin farklı bölgeler de farklı özelliklerle satışa sunulacağı düşünülüyor) ve en üst seviyesi olması beklenen ve ismi henüz bilinmeyen telefonun ise kod adına sahibi olduğu biliniyor. Bu model, şirketin genel olarak daha sonra çıkardığı T serisine ait bir cihaz da olabilir, ancak OnePlus’ın yepyeni bir modelle de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor.OnePlus, diğer akıllı telefon üreticilerine ayak uyduracak

Yayınlanan rapora göre OnePlus 9 serisi, gücünü Qualcomm Snapdragon 875 yonga setinden alacak. Orta - üst kısmında kamera yer alan 144 Hz AMOLED bir ekranla gelmesi beklenen telefonun şarjın beraberinde 40 W kablosuz şarjı da desteklemesi bekleniyor.OnePlus 9 serisi ne zaman tanıtılacak?

OnePlus’ın yeni telefonlarına ait kod adları ortaya çıkmış olsa da bunun dışında detaylı bir bilgi henüz yok. Mart 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonların farklı fiyat aralıklarındaki modellerle daha fazla ilgi çekeceği düşünülüyor.