Nintendo gelen talepler üzerine üretimi artırıyor

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
2017 yılındaki lansmanından bu yana 55 milyon adetten fazla satan Nintendo Switch, 2020’nin yılını güçlü bir şekilde bitirmek için kollarını sıvadı. Şirket, beklenen talebi karşılamak için Nintendo Switch üretim kapasitesini artırdığını açıkladı.

Nintendo Switch üretim kapasitesi gelen talepler üzerine artırılıyor
Özellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle oyun konsolları üreten firmalar oldukça yoğun bir yıl geçirdi. Bu firmalardan biri de hiç kuşkusuz Nintendo oldu. 2017 yılında piyasaya sürdüğü oyun konsolu Switch için yeni siparişler almaya devam eden Nintendo, yılı rekor satışla kapatmayı hedefliyor. Bloomberg’in göre Nintendo hedefini yüzde 20’ye kadar artırmak istiyor. Bu da halihazırda yılda 30 milyon konsol üretmek anlamına geliyor. Bu rakam Ağustos ayında 25 milyonken, şimdi daha da artmış durumda.

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir talep açlığı oluşurken, Switch’i Nintendo’nun ana pazarı olan Japonya’da bile bulmak zorlaşmış durumda. Zira insanların evlerinde kalmalarıyla meydana gelen boşlukta oyun konsollarına sarıldığı açıkça görülüyor. Buna en büyük örnekse, Mart ayında piyasaya çıkmasına rağmen 22 milyon satış adedi yakalayarak inanılmaz bir başarı elde eden Animals Crossing oldu. nintendo-swtich-uretim-kapasitesini-artiriyor-2.jpg