İOS 14 Gelişmiş Gizlilik

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
iOS 14 gelişmiş gizlilik

iOS 14 ile birlikte kullanıcılar, uygulamalara konum erişimi için izin verirken gerçek konumları yerine yaklaşık konumlarını paylaşabilecekler. Ayrıca geliştiriciler, bir hesaba giriş yapmak için uygulamalara 'Apple ile giriş yap' seçeneği ekleyebilecekler. Ayrıca gelecek yılın başından itibaren tüm uygulamalar, kullanıcıları takip etmeden önce izin istemek zorunda kalacaklar.

Apple’ın 22 Haziran akşamı gerçekleştirdiği Dünya Geliştiriciler Konferansı Keynote sunumu ile tanıttığı yeni özelliklerin her biri birbirinden şahane gözüküyor. Özellikle ekranı kaplayan arama ekranı arayüzü yerine çok daha minimalize bir bildirim gibi gözüken gelen aramalar, iOS işletim sistemini kullanan iPhone kullanıcılarını bir hayli mutlu edeceğe benziyor. Çoğu özellik daha yaygın olarak kullanılan Android'den de alınsa, Apple'ın kendi ekosistemine kazandırdığı yenilikler iPhone kullanıcıları için önem taşıyor.

Peki hangi Apple cihazları iOS işletim sisteminin yeni sürüm güncellemesi iOS 14’e sahip olabiliyor? Bunun cevabını sizler için hazırladığımız yazıya ulaşarak öğrenebilir ve cihazınızın iOS 14 işletim sistemini destekleyip desteklemediği bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz.