Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu!

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
66
7
45
www.oppodestek.com
Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu!

Instagram bir çok yeni özelliği deniyor ve test ediyor. Bunların çok büyük bir kısmını getirmiyor olsa da söz vermiş olduğu özelliklerin bir kısmını bünyesine kattı. Yeni Instagram özellikleri hakkında bütün ayrıntıları sizlere aktarıyoruz:

duyurulan ve gelen yeni Instagram özellikleri
Instagram bir blog yazısıyla kısa süre önce duyurduğu yeni fonksiyonları kullanıcılara sunduğunu paylaştı. Bunlar arasında Watch Together yani Birlikte izleme özelliği de bulunuyor. Bu özellik siz ve arkadaşlarınız görüntülü sohbet üzerinden gerçek zamanlı olarak IGTV, Reels, TV şovları, filmler ve trend videoları izleyebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekli olan Instagram ya da Messenger‘da bir görüntülü sohbet başlatmak veya Messenger Room sohbeti açmak. Oluşturduğunuz görüntülü sohbetin sağ alt kısmındaki medya simgesine dokunduğunuzda ise önünüze çıkan seçeneklerden birisini seçip izleyebilirsiniz.

Bunun beraberinde kullanıma açılan bir diğer özellik ise sohbet temaları oluyor. TinyTAN adı verilen sohbet temasını Instagram ve Messenger’da etkinleştirebilirsiniz.

Vanish Mode yani bir diğer adı ile kaybolan özelliğiyle beraber artık konuştuğunuz kişiyle mesajlarınızın sohbetten çıktıktan sonra kaybolacağına emin olabilirsiniz. Mesajı sayfasını yukarı kaydırdığınızda bu moda geçebilirsiniz. Burada önemli olan detaysa konuştuğunuz kişinin de bu özelliği açması gerekli olduğu.
Yeni Instagram ozellikleri-00

Söz konusu özellik şu anda Amerika ve bazı ülkelerde kullanımda ancak yakında Avrupa’daki diğer ülkelerin de kullanımına açılacağı söyleniyor. Küresel olarak gelen eğlenceli özellikler arasında ise sohbet temaları, özçekim çıkartmaları, özel emoji reaksiyonları ve belki de en eğlencelisi
Yeni Instagram ozellikleri-00.jpg

Bir mesajı göndermek için yazdığınızda sol kısımda bir büyüteç simgesi çıkıyor. Bunu kullanarak atacağınız mesajı alevler içinde bırakabilir, kalplerle doldurabilir veya bir hediye kutusu içinde mesajınızı gönderebilirsiniz.

Şu an için söylenen ve yeni gelen Instagram özellikleri bu biçimde. Bu güncelleme ile artık arkadaşlarınıza ve ailenize Instagram ya da Messenger üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve sohbetlerinizde eğlenceli mesajlar yazabilirsiniz