İddiaya Göre OnePlus Watch, Google'ın Wear OS Platformunu Kullanmayacak

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Son dönemlerin en dikkati çeken teknoloji üreticilerinden OnePlus'ın yakın zamanda tanıtılması beklenen akıllı saatinde Google'ın Wear OS işletim sistemini tercih etmeyeceği iddia edildi. Şirketin, saatte kendi özel işletim sistemine yer vermesi bekleniyor.
Bu senenin başlarında piyasaya sürdüğü OnePlus Nord modeliyle tekrardan orta sınıf akıllı telefonlar üretmeye başlayan Çinli teknoloji firması OnePlus, bir taraftan da diğer sektörlerde varlık göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda OnePlus TV ve OnePlus Buds ile teknolojinin farklı alanlarında varlık gösteren Çinli üretici, yakın zamanda akıllı saat piyasasına de giriş yapmayı planlıyor.

OnePlus Watch adı ile daha önceleri de karşımıza çıkan akıllı saatin, Google'ın Wear OS işletim sistemini çalıştıracağı söyleniyordu. Sızıntılarla ünlü Alman blog yazarı Max Jambora göreyse OnePlus Watch, Google'ın giyilebilir cihazlar için tasarımı yapılmış Wear işletim sistemini kullanmayacak.

*OnePlus, akıllı saatinde kendi özel işletim sistemini tercih edebilir:


Özellikle Çin merkezli firmalar olmak üzere pek çok üretici, akıllı saatlerini çok daha iyi kontrol edebilecekleri özel işletim sistemleri ile piyasaya sürdükleri için bu haber pek de şaşırtıcı olmadı. Bu noktada OnePlus'ın da benzer bir yol izleyeceğini ve akıllı saatini kendi tescilli işletim sistemi ile beraber piyasaya süreceğini varsayabiliriz.

Öte yandan OnuPlus Watch'un Wear OS işletim sistemine sahip olmaması, saatin akıllı telefonlarla ya da Android ekosistemi ile uyumlu bir biçimde çalışmayacağı manasına gelmiyor. Bir başka deyişle OnePlus Watch sahipleri, cihazlarını akıllı saatleriyle eşleştirip uyumlu bir biçimde kullanmaya devam edecekler. Ancak iş uygulama tarafına geldiğinde, OnePlus'ın burda nasıl bir yol izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

OnePlus'ın büyük ilgi uyandıran yeni akıllı saatini ne zaman piyasaya süreceğini belirsizliğini koruyor. Önceki iddialar, akıllı saatin OnePlus 8T serisinin yanında piyasaya sürülebileceğini öne sürüyordu fakat tahmin edebileceğiniz üzere bu iddialar da asılsız çıktı. Yeni tahminler, akıllı saatin önümüzdeki senenin ilk aylarında tanıtılacak OnePlus 9 serisiyle beraber duyurulması yönünde.