DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
66
7
45
www.oppodestek.com
DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

Bu sene mart ayında oyunculara sunulmakta olan DOOM Eternal'ın Game Pass aboneliğine geleceği tarih en sonunda belli oldu. Konsollar için ekim ayında Game Pass kütüphanesine eklenen oyun, iki gün sonra PC kütüphanesine de ekleniyor.

Id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu yıl mart ayında yayımlanan DOOM Eternal, hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanmıştı.

Mart ayında çıkan oyun, henüz sene bitmeden Microsoft'un Xbox Game Pass sistemine Xbox konsolları için çıkmış ve Game Pass for PC'ye de geleceği açıklanmıştı. Oyunun en sonunda Game Pass'in PC aboneliklerine de geleceği tarih belli oldu: 3 Aralık.

Xbox'ın fotoğrafı web sitesinde yayımlanan bir blog yazısında, yılın sevilen oyunlarından biri olan DOOM Eternal'ın 3 Aralık tarihinde PC için de Game Pass kütüphanesine ekleneceği resmen duyuruldu. Ekim ayında Xbox konsolları için Game Pass kütüphanesine eklenen oyun, 2 ay aradan sonra PC için de kütüphaneye ekleniyor.

DOOM Eternal, Xbox Game Pass PC kütüphanesine Super Gore Nest Master Level adındaki yeni içeriğiyle beraber ilave edilecek. Yapılan açıklamaya göre Super Gore Nest Master Level, tıpkı önceden çıkan Master Level'lar gibi savaş deneyimini daha 'çılgın' bir hale getirecek. Ayrıca yeni güçlük seviyeleri ve modları da oyuna ekleyecek.

Tabii oyunun Game Pass PC aboneliğine eklenmesi bir hayli güzel bir haber ancak ne yazık ki oyunla ilgili kötü bir haberimiz de var. Oyunun sistem gereksinimleri, minimumda bile pek çok oyuncuyu üzecek seviyede. Oyunu 1080p, 60 FPS, düşük grafik kalitesinde oynayabilmek için NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (4 GB), GTX 1060 (3 GB), GTX 1650 (4 GB), AMD Radeon R9 290 (4 GB) veya RX 470 olması gerekmektedir. Sistem gereksinimlerinin tamamına burdan ulaşabilirsiniz.

Eğer ki sisteminiz DOOM Eternal'ı kaldırabilecek seviyedeyse Game Pass'in PC aboneliğini ilk ay 5,90 TL'den, önceden kullandıysanız 29,99 TL'den satın alabilirsiniz.