DirectX 12 ile DirectX 11 Arasındaki Farklar

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

RoysoD

Moderatör
Moderatör
android 2.0
26 Eki 2020
30
0
35
Van
DirectX 12 ile DirectX 11 Arasındaki Farklar
Uzun zamandır hayatımızda olan Microsoft’un API yazılım programlama arayüzü DirectX’in son sürümü DirectX 12 oyun dünyasında bazı dinamikleri değiştirecek. Peki DirectX 11 arasında ne gibi farkları var? Sizin için her iki DirectX sürümünü de inceledik ve öne çıkan özelliklerini tüm detaylarıyla anlattık.


Windows 7 versiyonu ile birlikte gelen DirectX 11, Vista versiyonuna da kurulabilen bir DirectX sürümüydü. DirectX 12 ile Windows 10 ile geldi ve beraberinde pek çok farklı yenilik getirdi. Yine de tüm kullanıcıların Windows 10 versiyonuna geçmemesi ya da geçmek istememesi nedeniyle hala DirectX 11 API yazılım programlama arayüzüne sahip pek çok bilgisayar kullanıldığı biliniyor.

DirectX 11 ve DirectX 12 gibi tüm API yazılım programlama arayüzleri için; bilgisayarınızda oyunların açılmasını sağlarlar demek yanlış olmaz. Oyun ile grafik sürücü arasında bir köprü vazifesi görerek bilgisayarınızda oyun açılmasını ve oynamanızı sağlayan DirectX API programlama arayüzünün son sürümü olan DirectX 12 ve bir önceki sürümü olan DirectX 11 arasında ne fark var sorusunu sizin için tüm detaylarıyla yanıtladık.


DirectX 12 vs DirectX 11

 
Son düzenleme: