ColorOS 7'deki Kuantum Animasyon Motoru nedir?

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul

KUANTUM ANİMASYON MOTORU NEDİR?

Kuantum mekaniğinde kuantum dolaşıklığı adı verilen bir fenomen vardır. Kuantum alanında, bir parçacık hareket ettiğinde, kaçınılmaz olarak başka bir parçacığın değişmesine neden olur.

Bu aslında bir cep telefonunu kullanma şeklimize benzer. İnsanlara bir operasyonda birçok ayrıntı ve ekrandan bize geri bildirim eşlik edecek. Bu durum yüksek kare hızlarına sahip ekranlarda daha iyi temsil edilebilir.

UYGULAMA ANİMASYONU AÇMA VE KAPATMA

Şimdi, uygulamadan masaüstüne döndüğünüzde, simge parmak hareketinin yönü ile birlikte bir parabol atar. İstediğiniz yere atabilir ve son olarak masaüstü arayüzünde bir ribaund etkisi yaratabilirsiniz.

Farklı enerjiler ve farklı hızlar, her seferinde size farklı bir deneyim getiren tamamen farklı eğriler üretecektir.

Daha da önemlisi, mevcut animasyon kesilebilir ve iptal edilebilirsiniz. Animasyon bitene kadar beklemek zorunda kalmazsınız, istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Bu şekilde, animasyon daha kullanışlı ve sizin tarafınızdan tamamen kontrol edilir.

AÇILIR MENÜ ANİMASYONU

Bildirim çubuğunu yavaşça aşağı çekin, bildirim çubuğu yavaşça görünür ve bildirim çubuğunu hızlı bir şekilde aşağı çektiğinizde, dibe ulaştıktan sonra bir geri tepme animasyonu görünür.

Listeyi tekrar genişletin, bildirim çubuğu araçlarının yavaş yavaş genişlediğini görebilirsiniz, tüm süreç çok pürüzsüz.

HAVA ANİMASYONU
ColorOS 7, tüm hava durumu sahnelerini kapsayan yeni bir hava durumu animasyonları seti tasarladı.

ColorOS 7 sadece gündüz beyazı değil, geceleri siyahı da biliyor. Gündüz güneş ışığı ve gece yıldızları görebilirsiniz.

Ayrıca, hava animasyonunda küçük bir bilgi var.

Hava durumu animasyonunu basılı tuttuğunuzda, doğayı manipüle edebileceğinizi ,

yağmur ve karı durdurabileceğinizi ve bulutları hızlandırabileceğinizi görünce şaşıracaksınız .

Güneşi hareket ettirebilir ve yıldızları yıldız raylarına dönüştürebilirsiniz .

YAZILIM ANİMASYONUNU KALDIRMA

ColorOS 7 yeni bir kaldırma animasyonu eklendi. Bir uygulamayı sildiğinizde, artık geçmişteki gibi sıkıcı bir doğrudan silme animasyonu değil, kırık ve dağınık simgeleri olan bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.

Diğer animasyonlar ise şöyle ;

Nasıl Buldunuz???