ColorOS 7 Yeni Özellikler

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

rdw.eminyavuz

Moderatör
Moderatör
20 Eyl 2020
237
6
145
İstanbul

COLOROS 7 YENİ ÖZELLİKLER

Google, Android 10 ile birlikte bir dizi yeni özellik başlattı. Yani Android 10'a dayanan ColorOS 7'yi biliyorsunuz, bu da Android 10'un tüm yeni özelliklerinin yaklaşan ColorOS'da göreceği anlamına geliyor. Google'a göre, Android 10 aşağıdaki özelliklerle gelecek:
Daha temiz ve görsel olarak rahat renk tonlarına sahip yeni modern UI.
Yeni yazılım, şekil, boyut ve yazı tipi de dahil olmak üzere uygulama simgelerini özelleştirme seçeneği.
Ayrıca, sistem genelinde karanlık modu ve sadece canlı olmayan, aynı zamanda parmak uçlarına dokunarak da canlandırılan yeni Art + Duvar Kağıtlarını getiriyor.
Kamera uygulaması, Beauty 2.0, video blur, Gece Görünümü ve çok çerçeveli gürültü azaltma gibi birçok özelliğe kavuşuyor.
ColorOS 7 yeni bir Soloop video düzenleme uygulaması, yeni bir Breeno ses asistanı, daha iyi oyun deneyimi için hiper destek, günlük kullanım sırasında pil ömrünü yüzde 10 artırdığını iddia eden optimize edilmiş güç tasarrufu özellikleri ile geliyor.
Yeni yazılım, gece bekleme tüketimini optimize eden ve güç kullanımını yüzde 35 azaltan akıllı uyku özellikleri ile birlikte geliyor.
Yeni ColorOS 7 güncellemesi başlangıç zamanında yüzde 25, RAM optimizasyonunda yüzde 40 artış getirecek.


DOCVAULT

OPPO, Digilocker platformunu yetkili ortak olarak kullanan ilk akıllı telefon şirketidir. DocVault, hareket halindeyken belgeleri yönetmenin kolay, hızlı ve akıllı bir yoludur.

KARANLIK MOD

ColorOS All-Day Comfort Karanlık Modu sadece gözlerinizi korumakla kalmıyor, aynı zamanda genel güç tüketimini% 38 azaltıyor.

YENİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YÖNTEMİ

Üç parmak ekran görüntüsü hareketi OPPO'nun 2014'ten bu yana benzersiz etkileşimlerinden biridir. Nasıl yapılır? Üç parmağınızla uzun basın, istediğiniz ekran görüntüsü alanını seçin. Bitti! Kolay değil mi?!

SOLOOP

Soloop, hayatı kaydetmeyi kolaylaştırır. Basit bir tıklama ile izlemek için eğlenceli bir video oluşturmayı hayal edebiliyor musunuz?

Masaüstü modu:

Telefonunuzu harici bir monitöre bağladığınızda ColorOS bir masaüstü moduna geçer. Uygulamaları ekranın herhangi bir yerinde açmak ve taşımak için çoklu pencerelerden ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz.

Derin Basın

Bir sonraki ColorOS güncellemesi, ekranda “Deep Press” etkileşimleri için destek içerecektir. Fikir, ekrana daha sert basarak ayrı eylemleri etkinleştirebilmenizdir. Ne kadar sert bastığınıza bağlı olması, normal kısa bir basıştan veya uzun bir basıştan farklıdır.

Gizlilik

Bir sonraki ColorOS güncellemesinde Google , uygulamalarla paylaştığınız bilgi miktarı üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan yeni uygulama izinleri sunar .
Örneğin, uygulamaların arka plandaki konumunuzu izlemek için artık açık izne ihtiyacı var. Çalışma zamanı izinleri gibi özelliklerle, yalnızca bir uygulama çalışırken konuma erişime izin vererek belirli bir uygulamanın arka planda toplayabileceği bilgi miktarını sınırlayabilirsiniz.

Kabarcıklar

Kabarcıklar ColorOS'ta yeni bir özelliktir. Baloncuklar ile, kullanıcılar cihazlarının herhangi bir yerinden kolayca çoklu görevler gerçekleştirebilir. Kabarcıklar Bildirim sistemine yerleştirilmiştir. Diğer uygulama içeriğinin üstünde süzülüyor ve gittikleri her yerde kullanıcıyı takip ediyorlar. Baloncuklar, uygulama işlevselliğini ve bilgilerini ortaya çıkarmak için genişletilebilir ve kullanılmadığında daraltılabilir.

Çift SIM Çift Bekleme

Google, birkaç yıldır Piksellerde eSIM desteği sundu, ancak eSIM ve fiziksel SIM'i aynı anda kullanamazsınız. Görünüşe göre Android 10 ile değişen , Pixel 3 şimdi Çift SIM, Çift Bekleme uyumluluğu sunuyor. Bu, eSIM ve fiziksel SIM'i çift SIM yapılandırmasında kullanabileceğiniz anlamına geliyor, ancak yalnızca bir tanesi etkin kullanımda olabilir. Belki de bu özellik bir sonraki ColorOS'ta görülecektir.

Geliştirilmiş ayarlar

ColorOS otomatik uygulamalar tarafından tetiklenebilir bir yüzer ayarları UI bölmesini göreceksiniz. Örneğin, Chrome, Kablosuz ağın bağlantısının olmadığını tespit ederse Kablosuz, mobil veri ve uçak modu seçeneklerinin bulunduğu bir ayarlar penceresi gösterir. Bu özellik, bir uygulamadan çıkmadan ayarların değiştirilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

İçeriği hızlı paylaşın

Paylaşım Kısayolları, içerik paylaşmak için hızla başka bir uygulamaya geçmenizi sağlar; paylaşım menüsü artık anında yükleniyor. Bu, Uygulama Kısayollarının Pie'da nasıl çalıştığının bir evrimidir ve içeriği paylaşmayı çok daha kolay hale getiriyor.

WiFi'yi QR kodlarıyla paylaşma

Android 10 ile Wi-Fi ayrıntılarınızı bir QR kodu aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz. Bağlantı hakkında daha fazla ayrıntı görüntülemek için bir ağ adı seçtiğinizde, Wi-Fi ayrıntılarını bir QR kodu kullanarak paylaşma seçeneği görebilirsiniz.

Geliştirilmiş AOD (Her Zaman Açık Ekran)

Always On Display, Android 10 ile birkaç ince ayar yapılıyor. Pil göstergesi artık ekran yerine sağ altta, alt kısımda değil ve şu anda müzik çaldığını görebiliyorsunuz.