ColorOS 7 Android 10 Özellikleri

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
DOCVAULT
OPPO, Digilocker platformunu yetkili bir ortak olarak kullanan ilk akıllı telefon şirketidir. DocVault, hareket halindeyken belgeleri yönetmenin kolay, hızlı ve akıllı bir yoludur.

ColorOS 7 KARANLIK MODU
ColorOS All-Day Comfort Dark Mode sadece gözlerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda toplam güç tüketimini% 38 azaltır. Hangi modu tercih edersin? Normal veya karanlık mod?

YENİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YÖNTEMİ
Üç parmağınızla uzun basın, istediğiniz ekran görüntüsünü seçin.

Masaüstü modu:
Telefonunuzu harici bir monitöre bağladığınızda ColorOS bir masaüstü moduna geçecektir. Uygulamaları ekranda açmak ve taşımak için çoklu pencerelerden ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz.

Gizlilik
Bir sonraki ColorOS güncellemesinde, Google size uygulamalarla paylaştığınız bilgi miktarı üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni uygulama izinleri sunuyor .

Örneğin, uygulamaların artık konumunuzu arka planda izlemek için açık bir izne ihtiyacı var. Çalışma zamanı izinleri gibi özelliklerle, belirli bir uygulamanın arka planda toplayabileceği bilgi miktarını sınırlandırarak yalnızca bir uygulama çalışırken konuma erişime izin verebilirsiniz.

Kabarcıklar
Kabarcıklar ColorOS’ta yeni bir özelliktir. Baloncuklarla, kullanıcılar cihazlarının herhangi bir yerinden kolayca çoklu görev yapabilirler. Kabarcıklar Bildirim sistemine dahil edilmiştir. Diğer uygulama içeriğinin üzerinde yüzüyorlar ve kullanıcıyı nereye giderse gitsinler takip ediyorlar. Kabarcıklar, uygulama işlevselliğini ve bilgisini ortaya çıkarmak için genişletilebilir ve kullanılmadığında daraltılabilir.

Geliştirilmiş ayarlar
İle ColorOS otomatik uygulamalar tarafından tetiklenebilir bir yüzer ayarları UI bölmesini göreceksiniz. Örneğin, , Wi-Fi şebekesinin bağlantısının olmadığını tespit ederse, Wi-Fi, mobil veriler ve uçak modu için seçenekler içeren bir ayarlar penceresi gösterir. Bu özellik, uygulamadan ayrılmadan ayarları değiştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır

Geliştirilmiş AOD
Her Zaman Açık Ekran Android 10 ile birkaç ayar kazanıyor. Pil göstergesi, ekranın sağ alt köşesinde değil, sağ tarafta bulunuyor ve şu anda müzik dinleyebiliyorsunuz.
ColorOS 7, ilk olarak Aralık ayında piyasaya sürülecek OPPO Reno3 modelinde satışa sunulacak.