Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik!

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Google Chrome Android uygulaması gizli mod için beklenen özelliğe kavuşuyor gibi duruyor. Testleri başlayan özellik yakında gelebilir. Google Chrome Android kullanıcıları için yeni bir özellik test ediyor. Chrome’da Gizli Mod açıkken, ekran görüntüsü alınmasına izin verilmiyordu. Mobil cihazlarda gizlilik protokolleri nedeniyle bu uygulamaya geçen Google, özellikle gizli moddayken kullanıcıların ekran görüntüsü almasını yasaklamıştı. İşte bu özellik değişiyor olabilir.

Google Chrome Android uygulaması gizli mod açıkken ekran görüntüsü alma
Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik!
Google Chrome Android uygulaması gizli mod


Google’ın sevilen gizli mod özelliği sayesinde girdiğiniz ya da tıkladığınız sitelerdeki hareketleriniz izlenmiyor ve geçmişi silmenize gerek kalmıyor. Zira gizli moddan çıktığınızda verileriniz otomatik şekilde siliniyor.

Sevilen özellik içindeyken ekran görüntüsü almak şu zamana kadar mümkün değildi. İşleri değiştirmek için kolları sıvayan yazılım geliştiricileri, gizli moddayken ekran görüntüsünün alınmasını sağlayacak bir özellik üstünde çalışıyor. Şu an bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ve güncellemenin ne zaman geleceği bilinmiyor olsa da bir süredir beklenen bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

Hatırlatmak gerekirse yakın zaman önce Google Chrome ve YouTube, QUIC özelliğiyle hızlanacağını sizlere duyurmuştuk. Google Chrome, uzun senelerdir TCP sözleşmesinü kullanıyor olsa da konu sitelerin yüklenme hızları olduğu zaman tarayıcıdan, kullanılacak olan protokole kadar pek çok kriter kullanıcı deneyimini etkileyebiliyor. Son 30 senede değişmeyen tek şey ise, TCP (iletim kontrol sözleşmesi) özelliği. QUIC özelliği ise TCP yerine UDP (kullanıcı datagram sözleşmesi) kullanıyor.