BAZI TELEFON VE OTOMOBİL BATARYALARINDA GÜMRÜK VERGİSİ KALKTI !!!

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

kırık çocuk

Moderatör
Moderatör
android 2.0
3 Ara 2020
22
12
15
24
izmir

1609259086832.png

Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Bazı Sanayi Ürünlerinin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar ile birlikte, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren, bazı telefon ve otomobil bataryaları için gümrük vergisi 15 Şubat 2022 tarihine kadar sıfırlandı.

Cep telefonu üretimine mahsus lityum - iyon bataryalara 2,5 milyon adet kontenjan getirildi.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye akıllı telefon üretimi yapacağının haberini aldığımız Oppo markası için, telefon bataryalarının üzerinden gümrük vergisinin kaldırılması, olacak anlaşmalar için artı yönde bir haber olduğunu söylemek yanlış olmaz.


ZTLYO.gif

Aynı zamanda yeniden şarj edilebilir lityum iyon polimer pillerin kullanıldığı, yazarkasaların sıfır üretimine mahsus, 100 bin adet tarife kontenjan ile gümrük vergisi sıfırlandı ve kota oluşturuldu.

Son olarak tarife kontenjanı olması kaydıyla yine, LED diyotlu baskılı devre kartları, beyaz eşya aksamında kullanılan akrilonitril butadien stiren kopolimerinin de yer aldığı, klima üretiminde kullanılan rotatif kompresörler ve doğal reçinede de gümrük vergisi sıfırlanıyor.

Söz konusu ürünlerin ithalatı için Ticaret Bakanlığınca, ithal lisansı düzenlenecek.


Oppo ve teknoloji dünyasına dair haberleri anında görmek için takipte kalmayı unutmayın.


 

Ekli dosyalar