Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi belli oldu !

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
Apple’ın 2020 etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de yeni Apple Watch, iPad ve iPhone 12 etkinlik tarihi konusunda önemli bilgiler iddia edildi. Eğer iddia edilen bu bilgiler gerçeği yansıtacak olursa, daha önceki iPhone etkinliklerinden oldukça faklı bir yapı, 2020 yılında ortaya çıkmış olacak.
Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi planlaması farklı zamanlarda olacak
Twitter üzerinden yaptığı başarılı sızıntı bilgiler ile gündeme gelen Jon Prosser, bu defa da Apple’ın 2020 etkinlik takvimini açıkladı. Buna göre Apple, eylül ve ekim ayı olmak üzere kısa sürede iki farklı etkinlik düzenleyecek.

İddia edilen bilgilere göre Apple, eylül ayında yeni Apple Watch ve iPad modellerini tanıtmış olacak. Daha sonrasında ise ekim ayında bir etkinlik daha düzenlenecek. 12 Ekim 2020 etkinliğinde de yeni iPhone 12 modellerinin tanıtılacağı ifade ediliyor.


İddialar arasında sadece Apple Watch, iPad ve iPhone 12 etkinlik tarihi bilgisi bulunmuyor. Bu bilgiye ek olarak iPhone 12 modellerinin satışa çıkacağı tarih konusunda da detaylar mevcut. Buna göre 12 Ekim 2020 tarihinde yapılan lansman ile birlikte iPhone 12 ön siparişleri de başlamış olacak. Ön sipariş veren kullanıcılara yeni iPhone modelleri ise 19 Ekim 2020 tarihi itibariyle teslim edilmeye başlanacak.

Elbette ki söz konusu bu iPhone 12 ön sipariş ve teslimat tarihi, öncelikli ülkeler için geçerli olacaktır. Nitekim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ön sipariş ve ilk teslimat yapılan ülkeler arasında olacaktır.


Jon Prosser tarafından iPhone 12 Pro modeli için bir detay da aktarılıyor. Henüz daha iPhone 12 Pro modelinin ön sipariş ve teslimat tarihi, iPhone 12 modelleri gibi olmayabilir. Pro olarak isimlendirilen modellerin üretimi ve sevkiyatında diğer modellere kıyasla gecikme yaşanabileceği ifade ediliyor. Tanıtım tarihi ise farklı olmayacak.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce Apple, yeni iPhone modellerinde birkaç haftalık gecikme yaşanabileceğini resmi olarak ifade etmişti. Şimdi gelen bu iPhone 12 etkinlik tarihi bilgisi de Apple’ın resmi açıklamaları doğrultusunda. Nitekim bu iddiaların gerçeği yansıtma ihtimalinin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Sızdırılan bu bilgiler gerçeği yansıtıyorsa Apple piyasaya mükemmel bir hareketlendirme kazandırıcaktır ve biz teknoloji severlerin yüzünü güldüren yeni cihazlar piyasaya sürücektir. Her zaman İphone telefonların yeni modelleri dünyada büyük merak ve yankı uyandırmıştır. Ümit ederizki Apple een yakın zamanda bizlere yeni modellerini tanıtır ve satışına başlar.