ANDROİD TELEFONU ROOTLAMANIN AVANTAJLARI

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
Android cihazınızı rootlamak istiyorsanız muhtemelen root atmanın avantajlarını bilmek istersiniz. Android telefonlarda root ayrıcalıklarına sahip olmanın sayısız avantajı var.

İnsanları bilgisayarsız root atmaya zorlayan avantajlardan bazıları aşağıdadır.

  • Özel Romlar: Android cihazlara root atmanın bir numaralı nedeni özel ROM’lar yüklenebilmesidir. Evet, özel ROM’lar cihazınız en son güncellemeyi almadıysa bile en son Android sürümünü test etmenin mükemmel bir yoludur.
  • Farklı uygulamalar yüklemek: Süper uygulamaların çoğu, herhangi bir Android cihazda çalıştırılmak için root erişimi gerektirir. Bunlar, sistem donanımını ve yazılımını özelleştirmemize ve değiştirmemize yardımcı olabilecek uygulamalardır. Telefonunuzun sesini artırmak için Doby Atmos ses modunu da kurabilirsiniz.
  • CPU hızı: CPU’yu kullanımlarımıza göre ayarlayabiliriz. CPU frekansının azaltılması, pil ömrünün uzamasına yol açar. Kernel Auditor CPU hızını ayarlamak için harika bir uygulamadır.
  • Pil ömrü: Telefon bataryası kullanım süresini artırmak, insanları Android cihazlarını rootlamaya iten önemli faktörlerden biridir. Arka plan uygulamalarını öldürmek için Greenify gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu da daha iyi batarya performansı demek.
  • Tam Yedeklemeler: Root olmadan tüm cihazı yedekleyemezsiniz. Ancak diğer tarafta rootlu telefonlarda, oyunlar da dahil olmak üzere cihazınızı tamamen yedekleyebilen titanyum yedekleme gibi uygulamalar var.
  • Reklam Engelleme: Sitelere göz atarken veya uygulama çalıştırırken özellikle pop-up reklamlar keyfimizi kaçırır. Tüm reklam türlerini engellemek için iyi reklam engelleyicileri bulunduğundan Android telefonları rootlamak tercih nedenlerinden sadece biri.
  • Dayatılan Programları Kaldırmak: Akıllı telefon markaları, pazarlama stratejilerine çok meraklıdır. Kullanıcı deneyimini dikkate almadan, cihazları çok sayıda aptalca uygulama ile doldururlar. Bu uygulamaları kaldırmak isteyenler için rootlu cihazlara özel birçok uygulama bulunmaktadır.
  • Özelleştirme: Android cihazınızı rootladığınızda, istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. “Özelleştirme” kelimesini bir sonraki seviyeye taşımak için çok sayıda uygulama bulunmaktadır.