ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMANIN DEZAVANTAJLARI

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

unnking

Moderatör
Moderatör
8 Eyl 2020
260
3
145
  • Telefonun brick olma tehlikesi: Muhtemelen tek bir yanlış hareket, cihazınızı kullanılamaz bir tuğla parçası haline getirebilir. Yumuşak brickli cihazlar çözülebilir ancak sert brickler sadece telefonun ana kartını değiştirerek çözülebilir.
  • Root atmak garantiyi bozar: Markaların çoğu, root erişimine izin vermez ve root erişimi sağlandıktan sonra garantiyi geçersiz kılar. Bu durumda, root atmadan önce garanti hususunu müşteri hizmetlerine sormayı düşünebilirsiniz.
  • Güncelleme kesintileri: Android telefonlarını rootlayan kullanıcıların çoğunluğu otomatik güncelleme sorunuyla karşılaşıyor. Bu durumda, resmi güncellemeleri almayacaksınız. Cihazınızı manuel olarak güncellemeniz gerekir.
  • Güvenlik sorunları: Android cihazının rootlanması yüksek güvenlikten taviz vermek demektir. Bankacılık uygulamalarını kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekir. Bunun arkasındaki sebep, root uygulamaları güvenlik konusunda sağlamcı değiller. Yani, istmeden bilgisayar korsanlarına kapı açmış olabilirsiniz.
  • Virüs bulaşması: Pek çok süper kullanıcı uygulaması, android telefonunuza zarar verebilecek zararlı virüslerle gelir.
  • Reklam engelleme: Aslında bu, dolaylı olarak bir dezavantaj. Çünkü uygulama veya web sitesi sahipleri reklamlarla para kazanıyor, bu da daha fazla büyümesine yardımcı oluyor. Reklamların yayıncıları desteklemesine izin vermek bazen iyi bir fikirdir.