Amiral Gemisi Katili OnePlus Nord'un DXOMARK Puanı Açıklandı

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

EXSELANS

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
Android 9.0
28 Ağu 2020
76
7
45
www.oppodestek.com
Çıktığı günlerde akıllı telefon dünyasını sallayan OnePlus Nord, DXOMARK tarafından kamera performansı açısından test edildi. Telefon, DXOMARK'ta yapılan testler neticesinde 108 genel puana ulaştı.

OnePlus, bundan yaklaşık dört ay önce yeni amiral gemisi katili akıllı telefonu Nord'u tanımıştı. Şirketin yeni telefonu toplamda 6 kameraya ev sahipliği yapıyordu. OnePlus Nord, sahibi olduğu Snapdragon 765G ve 12 GB'a kadar RAM desteğine rağmen fazlası ile uygun fiyatıyla piyasaya sürülmüştü. Telefon, haftalar sonra ülkemize de giriş yapmıştı.

OnePlus Nord'u satın alma konusunda kararsız kalanlara yardım eli uzatacak bir detay ancak bugün açıklandı. Akıllı telefonların kameralarını test ederek puanlayan platform DXOMARK, son olarak OnePlus Nord'u eline aldı. OnePlus Nord, genel anlamda bir hayli iyi bir iş çıkardı.

DXOMARK'tan 108 puan aldı:

oneplus nord

DXOMARK tarafından test edilen amiral gemisi katili telefon, genel kamera puanlamasında 108 puan elde etmeyi başardı. Bu da OnePlus Nord'u Huawei P20 Pro ve iPhone XS Max arasında bir yere koydu. DXOMARK, akıllı telefonun kamerasının kuvvetli ve zayıf noktalarından da sözetti.

Platformun paylaştığı yazıya göre OnePlus Nord'un çektiği resimler iyi pozlamaya, renge, otomatik odaklanmaya ve dokuya sahipti. Ancak telefon hem iç hem dış mekânda ayrıntıları korusa da beyaz dengesi, bokeh ve düşük ışık performansı ile pek de etkileyemedi.
oneplus nord

Akıllı telefondaki bokeh efekti pek de doğal durmuyordu. Bunun beraberinde portre modu da akıllı telefondaki en temel lensin tüm görüş alanını kullandığından pek de iyi bir iş çıkarmıyordu. Bu da portrelerin bozuk olarak çekilmesine yok açıyordu. Bunun beraberinde OnePlus Nord, gece çekimlerinde doğal olmayan ten rengi gösteriyordu.
OnePlus Nord özellikleri:
  • Ekran: 6,44 inç Full HD+ 90 Hz AMOLED
  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 32 MP + 8 MP
  • Batarya: 4.115 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10