5G özellikli Oppo A55 karşınızda

Anahtar Kelime Anahtar Kelime

admin

Forum Sahibi
Yönetici
Forum Sahibi
android 2.0
26 Ağu 2020
29
2
15
Oppo giriş seviyesi ve orta segmente seslenen telefonlarını arka arkaya tanıtmaya devam ediyor. Daha birkaç hafta önce ‘A’ serisine üye ekleyen Oppo şimdi de A55 modeliyle karşımıza çıkıyor. Telefon orta segmente seslendiği düşüldüğünde özellikleri de buna uygun düşecek şekilde geliyor.
5G özellikli Oppo A55 kullanıcıların karşısında

Oppo A55 fonksiyonları ve fiyatı
Tasarımıyla ayırıcı bir özelliği olmayan A55, 6.5 inç boyutlarında HD Plus çözünürlük ve 60 Hz ekran yenileme hızı sunan bir ekrana sahip. Ekran gövde oranı % 88.7 olan telefon kendi segmenti içinde iyi bir konumda bulunuyor.

Bu ekran hemde 480 nit parlaklık sunuyor. 8 Megapiksellik bir ön kamerası bulunan cihazın, parmak izi okuyucusu telefonun yanındaki bir tuşa yerleştirilmiş. Pek çok kişinin parmak izi okuyucusunu aradığı bu günlerde Oppo’nun A55 modeli segmentinde dikkat çekiyor

Oppo A55-00


Telefonun arka kamerasında ise 13 Megapiksellik en temel kamera, 2 Megapiksel makro kamera ve 2 Megapiksellik toplamda 3 kamera bizleri karşılıyor. Telefona güç verecek işlemci tarafında ise bizleri şaşırtmayacak şekilde MediaTek Dimensity 700 yer almakta. 6 GB RAM ve bunun beraberinde 128 GB depolama alanı sunan telefonda microSD kart desteği bulunuyor ve hafızası dilendiği gibi artırılabiliyor.
Oppo’nun yeni telefonunda 5.000 mAh gibi yüksek bir batarya bulunuyor ve telefonun şarj kapasitesi 10W oluyor. 5G özellikli orta segment olan telefon Çin’de
245 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini .